۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 2712
کد خبر: 84288332
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۲۰ تن خاک معدنی قاچاق در شهرستان طبس

بیرجند - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی طبس گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از یک کامیون، ۲۰ تن خاک معدنی مس و روی را به ارزش یک میلیارد ریال کشف کردند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جواد عباسی اظهار داشت: ماموران انتظامی پاسگاه "تپه طاق" شهرستان طبس در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از کامیون، ۲۰ تن خاک معدنی مس و روی قاچاق را کشف کردند که بنا بر نظریه کارشناسان ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس بیان کرد: یک متهم در این رابطه دستگیر و به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی گفت: اجرای این گونه طرح‌ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف ماموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمامی نهادها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

کشف چهار رأس گاو قاچاق در سربیشه

فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از یک وانت نیسان تعداد چهار رأس گاو فاقد مجوز را به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

سرهنگ احمدرضا کارگر افزود: ماموران انتظامی شهرستان سربیشه در اجرای طرح مبارزه با قاچاق احشام، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک وانت نیسان مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو چهار رأس گاو فاقد مجوز دامپزشکی را کشف کردند که ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر شد که متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی افزود: اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و احشام یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف ماموریتی نیروی انتظامی در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمامی نهادها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

کشف ۴ هزار و ۷۹۰ کیلوگرم تخم مرغ فاقد مجوز

فرمانده انتظامی سربیشه گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از یک کامیونت ایسوزو ۴ هزار و ۷۹۰ کیلوگرم تخم مرغ غیر مجاز و فاقد مجوز بهداشتی را به ارزش ۵۲۶ میلیون ریال کشف کردند.

وی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان سربیشه هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک کامیونت ایسوزو مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ کارگر افزود: در بازرسی از این کامیونت ۴ هزار و ۷۹۰ کیلوگرم تخم مرغ فاقد مجوز حمل کشف شد که ارزش ریالی آن بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۵۲۶ میلیون ریال برآورد شده است.

وی گفت: ماموران در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند که متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق دام و طیور در دستور کار پلیس قرار دارد و با هرگونه قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد؛ از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یا از طریق پیامک به سامانه ۱۱۰۵۶ اطلاع دهند.

کشف ۱۸۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در بیرجند

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از ۲ اتوبوس مسافربری در شهرستان بیرجند انواع کالای قاچاق را به ارزش ۱۸۰ میلیون ریال کشف کردند.

سرهنگ جواد بخشی اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی شهرستان بیرجند به ۲ اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از خودروها انواع وسایل خانگی قاچاق،  لوازم بهداشتی غیر مجاز و لپ تاپ خارجی را کشف کردند که ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان مربوطه بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال برآورد شد.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این رابطه ۲ متهم دستگیر شد تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =