استاندار یزد: دورکاری در دستور کار باشد؛ لزوم برخورد با ادارات متخلف

یزد- ایرنا- استاندار یزد با بیان اینکه سلامت مردم اولویت اصلی ستاد مقابله با کرونای استان است گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا، دورکاری در هفته آینده به صورت جدی در ادارات استان اعمال شود و اگر اداره‌ای این مصوبه را به صورت درست اجرا نکرد باید مورد برخورد قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز پنجشنبه در نشست این ستاد در استان افزود: خوشبختانه با توجه به تعامل و همکاری بین بخشی بسیار خوبی که در یک سال گذشته و در مقابله با کرونا در استان وجود داشت شاهد موفقیت بسیار خوبی در کنترل این بیماری بودیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در این هفته شاهد افزایش تعداد مراجعه کنندگان و افزایش صعودی بستری شدگان در مراکز درمانی هستیم که می طلبد تصمیمات ویژه ای در این زمینه گرفته شود.

استاندار یزد گفت: قدردان همراهی و مشارکت همه مردم و بویژه اصناف هستیم و خوشبختانه با توجه به اقداماتی که توسط مراکز بهداشتی و همچنین دیگر مراکز انجام شده شاهد کنترل این بیماری در استان بودیم.

طالبی ادامه داد: هرگونه اعمال محدودیت علاوه بر مصوبات ستاد ملی با مشارکت دستگاه ها و نهادهای ذی ربط انجام می شود و البته قدردان همکاری همه هستیم .

استاندار یزد افزود: همچنین با توجه به درخواست جمع کثیری از اقشار مختلف و دستگاه های مربوطه و همچنین موافقت مرکز بهداشت مقرر شد علی رغم اینکه مصوبه ستاد ملی محدودیت های کاملی را در نظر گرفته بود اما با توجه به درخواست مردمی و موافقت ارگان های مربوطه نماز جماعت در حداقل زمان ممکن و در فضای باز و با رعایت آیین نامه های بهداشتی برگزار شود .

طالبی ادامه داد: محدودیت تردد، مصوبه ستاد ملی است که روز گذشته انجام شد و باید توسط نیروی انتظامی به صورت کامل اجرا شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد و از زحمات همه نهادهای انتظامی کمال تشکر را داریم.

 استاندار یزد اظهار داشت: با توجه به اینکه متاسفانه شاهد افزایش مبتلایان به کرونا هستیم از اقشار مختلف درخواست داریم همچون گذشته با رعایت آیین نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از گسترش کرونا و افزایش مبتلایان جلوگیری نموده تا بتوانیم موج جدید را قبل از بحرانی شدن کنترل کنیم. 

نماینده مردم اردکان در مجلس و رییس مجمع نمایندگان استان یزد نیز گفت: هر گونه تصمیم گیری در زمینه تعطیلی و یا محدودیت باید شامل حال همه بوده و هیچ گونه استثنایی وجود نداشته باشد.

محمدرضا دشتی افزود: مثلا فروشگاه های کوچک تعطیل شدند اما فروشگاه های بزرگ دایر بودند که باعث نارضایتی مردم شد، تبعیضی نباید صورت گیرد و متاسفانه آن گونه که باید به تصمیمات بهداشتی توجه لازم صورت نگرفت  و با افزایش آمار مبتلایان مواجه هستیم و اگر خدای نکرده اقدام عاجل صورت نگیرد شاهد بحران شدیدی خواهیم بود.

محمدرضا میرجلیلی، رئیس دانشگاه علوم پرشکی شهید صدوقی یزد نیز گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و همچنین رصد و پایشی که صورت می گیرد بلافاصله بعد از مشخص شدن مورد مثبت کرونا بقیه اعضای خانواده و افراد مرتبط با این شخص رصد و پایش شده و بخش زیادی از کنترل بیماری در استان به دلیل همین مساله است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با تصمیماتی که گرفته می شود هر چه سریعترشاهد توقف افزایش مبتلایان و جلوگیری از ورود به وضعیت بحرانی در استان باشیم.

علیرضا حسنی، رئیس تاق اصناف مرکز استان نیز در این نشست گفت: خوشبختانه اصناف استان همکاری لازم را داشته اند و سلامتی و جان مردم اولویت بر نان قرار گرفته اما با توجه به اینکه طی یک سال گذشته اتفاقاتی به وجود آمده که بخش زیادی از اصناف وضعیت معیشتی مناسبی ندارند لذا درخواست داریم به جای تعطیلی شاهد محدودیت باشیم تا وضعیت زندگی و معیشتی بیش از ۴۵ هزار صنف در خطر قرار  نگیرد و کماکان همراهی و همکاری لازم را با ستاد استانی خواهیم داشت.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش زیادی از مراجعه کنندگان به مطب پزشکان را بیماران سرطانی و همچنین بیماران مرتبط با کرونا تشکیل داده و نقش مهمی در پیشگیری از مبتلایان جدید کرونا دارند لذا محدودیت های کمتری در مورد برخی از پزشکان اعمال شده و البته آیین نامه بهداشتی کاملا مورد تاکید قرار گرفته اما ناچار به فعالیت مطب برخی پزشکان هستیم.

به گفته وی همچنین از روز گذشته همه عمل های جراحی غیر ضروری متوقف شده و همه بخش ها درگیر مداوا و بستری بیماران کرونایی هستند .

سردار رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: همچنان در زمینه پایش و رصد و پیگیری با کادر درمان همکاری لازم را داشته و خواهیم داشت و از هیچ گونه تلاشی مضایقه نمی کنیم و امیدواریم با همکاری بین بخشی که صورت می گیرد شاهد کنترل کرونا در استان باشیم.

سردار بهدانی فرد، فرمانده انتظامی استان یزد نیز در این نشست گفت: متاسفانه علی رغم درخواست هایی که وجود داشت در زمینه سفرهای نوروزی ممنوعیتی اعمال نشد و باعث شد در سال جدید با مشکل مواجه باشیم اما با توجه به تجربیات خوبی که در موج اول تا سوم در استان یزد داریم که زبانزد کشور شد و همه عملیاتی و جهادی وارد شدند امیدواریم در این مرحله نیز با همکاری که صورت می گیرد شاهد جلوگیری از گسترش این بیماری باشیم.

علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این نشست گفت: استان یزد همواره در اخلاق و معنویات مثل بساری از موار پیشرو و زبانرد بوده و است و لذا درخواست داریم با توجه به درپیش بودن ماره مبارک رمضان و با توجه به تجربه مجالس ماه محرم که همه موارد بهداشتی رعایت شد و کمترین مشکلی در این زمینه وجود نداشت در ماه مبارک رمضان نیز با توجه به درخواست مردمی و سابقه دارالعباده استان یزد نماز جماعت در مساجد با رعایت آیین نامه ها برپا باشد.

سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد هم گفت: با توجه به همکاری بسیار خوب اصناف در یک سال گذشته امیدواریم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین زدن ماسک و رعایت محدودیت ها توسط اصناف مختلف شاهد جلوگیری از رشد و تصاعدی شدن مبتلایان باشیم و رعایت آیین نامه بهداشتی همکاری همه را می طلبد 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =