فرماندار:نظارت ستاد مقابله با ویروس کرونا در آستانه تشدید یافت

رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه گفت: از آغاز سال جدید با افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان میزان نظارت ستاد مقابله با ویروس کرونا را افزایش دادیم.

حمید رضایی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت قرمز این منطقه اظهار داشت: سفرهای غیر ضروری ،  عدم رعایت مناسب پروتکل های بهداشتی ،عدم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی ، بی توجهی به هشدارهای بهداشتی از مهمترین دلایل شیوع ویروس کرونا در این شهرستان بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به وضعیت این شهرستان به جهت شیوع ویروس کرونا کلیه مشاغل درجه دو ، سه و چهار تعطیل اند یادآور شد: کلیه این مشاغل موظف اند  دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند که در غیر این صورت محل کار اصناف متخلف به مدت دو هفته پلمب خواهد شد.

به گفته رضایی کلیه مشاغل درجه یک شامل فعالیت های خدماتی ضروری ،امدادی ، نانوایی ها ، فروشگاه های توزیع مایحتاج ضروری ، داروخانه ها، مراکز درمانی ، بانک ها و دیگر مراکز خدماتی ضروری باز است.

وی به تعطیلی بازارهای هفتگی در این شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در این شهرستان و همچنین دیگر شهرستان های گیلان ، ورود کلیه خودروهای غیر بومی به داخل شهرستان ممنوع است و از خروج خودروهای بومی به خارج ازمنطقه نیز جلوگیری می شود، ضمن آنکه با کلیه متخلفینی که این محدودیت ها را رعایت نکنند مطابق قانون برخورد می شود.

رضایی ، بر  مشارکت عموم مردم در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز تاکید و خاطر نشان کرد: انتظار می رود مردم رعایت پروتکل های بهداشتی چون استفاده از ماسک ، مواد ضد عفونی کننده ، جلوگیری از تجمعات را جدی بگیرند و از هرگونه مسافرت غیر ضروری خودداری کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =