مدیرکل : ۸۰ درصد کالاهای تولیدی در یزد مطابق استاندارد ملی است

یزد - ایرنا - مدیرکل استاندارد یزد گفت: با توجه به بررسی های انجام شده نسبت به کالاهای نمونه برداری سال ۹۹ ، ۸۰ درصد محصول واحدهای صنفی استان مطابق با استانداردهای ملی است .

حمدرضا زارع بنادکوکی روز پنچشنبه در گفت و گو با ایرنا ،افزود: سال گذشته سه هزار و ۵۳ نمونه آزمون ارزیابی انطباق با استاندارد ملی نسبت به کالاهای واحدهای تولیدی وتوزیعی(صنفی) انجام شد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۸ مورد منطبق و بقیه مغایر با نشان یادشده بود.

وی ادامه داد: یک بخش از فرآیندهای نمونه برداری و آزمون مربوط به واحدهای تولیدی استان است که از تعداد کل آزمون ها، ۲هزار و ۹۰۲ مورد مربوط به محصولی است که از سوی کارشناسان استاندارد این اداره کل از واحدهای تولیدی اخذ شد که از این تعداد ۲ هزار و ۳۸۹ مورد مطابق با استاندارد و بقیه مغایر بود.

وی ادامه داد: بخش دیگر فرآیندها نمونه برداری و آزمون مربوط به واحدهای صنفی استان است که سال ۹۹ این فرآیند عدد ۱۵۱ آزمون را به خود اختصاص داد که ار این تعداد ۱۱۹ مورد با استانداردها مطابق و بقیه مغایر است.

به گفته زارع بنادکوکی به منظور استمرار سطح کیفیت مورد انتظار در استانداردها و اظهارنظر در این خصوص، ضروری است نمونه کالاها پس از آزمون، شرایط انطباق با استانداردهای ملی مربوطه را احراز کند که در غیر این صورت، مراتب قانونی تذکر، اخطار، جمع آوری ، توقیف و معرفی متخلفان به مراکز حقوقی و قضایی در اسرع وقت انجام می شود.

در سه هزار واحد تولیدی و صنعتی فعال یزد حدود ۸۰۰ نوع کالا تولید می شود و مجموع واحدهای صنفی استان ۷۳ هزار مورد است که به طور ماینگین در هر واحد ۲.۵ نفر فعالیت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =