۳۷ میلیارد ریال در اجرای پروژه های منابع طبیعی ابرکوه هزینه شد

یزد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابرکوه ،گفت: سال۱۳۹۹، ۳۷ میلیارد ریال بودجه از محل صندوق توسعه ملی و ردیف های اعتبار استان یزد در اجرای ۲۵ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری هزینه شد.

مرتضی سعیدی روز پنجشنبه پس از بازدید از اجرای برخی پروژه های آبخیزداری از سوی کارشناسان در گفت و گو با ایرنا افزود: از این مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل بودجه استان صرف اجرای پنچ پروژه مراقبت و نگهداری بوستان ها ، گسترش شبکه رادیویی ، بیابان زدایی و مرمت پروژه های آبخیزداری شد.

وی ادامه داد: ۲۰ میلیارد ریال نیز از محل صندوق توسعه ملی برای ادامه پروژه احداث ۱۶ آبگیر ، ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در اجرای پروژه مدیریت هرز آب در هزار و ۳۰۰ هکتار و سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هم در اجرای پروژه عملیات بیولوژیک در ۲۷۰ هکتار هزینه شد.

رییس اداره منابع طبیعی ابرکوه همچنین خاطرنشان کرد:  پارسال ۴۴ فقره پرونده در رابطه با تخلف اراضی و مراتع در محاکم قضایی تشکیل و رسیدگی شد که از این تعدادپنج فقره پرونده مربوط به تخلف چرای غیرمجاز دام و نیز ۱۲ فقره مربوط به ماده ۴۸ کشف غیرمجاز چوب و ۲۷ فقره هم  مربوط به تصرف عدوانی اراضی است.

با متخلفان برخورد قانونی می شود

سعیدی با بیان اینکه پیشگیری از تصرف و تخلف به اراضی ملی یکی از اقدام های اولویت دار این اداره است، تاکید کرد: به منظور حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، با پیگیری واحد حقوقی و یگان حفاظت این اداره و مساعدت و همکاری ماموران انتظامی در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

این مسوول همچنین از کشاورزان شهرستان خواست، قبل از کاشت درخت و هرگونه عملیات زراعی در اراضی آیش( اراضی به دلیل فقر خاک یک سال در میان کشت می شود) و مراتع برای مشاوره و اخذ مجوزهای قانونی در این زمینه به اداره منابع طبیعی مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: سامانه تلفنی ۱۵۰۴، آماده دریافت گزارش‌های مردمی در مورد تخریب و تصرف غیرقانونی اراضی ملی و مرتعی است.

افزون بر ۹۰ درصد مساحت شهرستان که شامل ۴۸۰ هزار هکتار آن عرصه‌های منابع طبیعی است با توجه به شرایط اقلیمی،۲۴۳ هزار هکتار آن از عرصه های بیابانی و ۲۳۷ هزار هکتار آن نیز از مراتع تشکیل شد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =