۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 84288290
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز در اشنویه آغاز شد

مهاباد- ایرنا- همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان غربی و از طریق ویدیو کنفرانس، عملیات احداث یک مدرسه ۱۲ کلاسه خیری، مشارکتی در شهرستان مرزی اشنویه آغاز شد.

فرماندار اشنویه روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این طرح در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:  این واحد آموزشی در زمینی به مساحت پنج هزار و ۴۰۰ متر مربع و زیربنای۲ هزار و ۹۰ متر مربع احداث خواهد شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی ادامه داد: هزینه برآورد شده برای احداث این طرح  ۸۰ میلیارد ریال است که به صورت خیری مشارکتی و به همت خیر ارجمند "عبدالرحمن احمدی" ساخته می شود.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۹۱ کلاس درس به مجموعه فضای آموزشی این شهرستان افزوده شده است، اضافه کرد: علاوه بر این هم اینک ۸۲ کلاس درس دیگر نیز در حال احداث است.

به گزارش ایرنا، ۶۵۱ کلاس درس در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم است.

تمامی مدارس در این شهرستان به صورت دولتی اداره می‌شود و اشنویه فاقد مدرسه غیردولتی است.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی و هم مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

در برنامه سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان غربی شرکت در شورای آموزش و پرورش و حضور در شورای معاونان و افتتاح چندین مدرسه از جمله مدرسه ۱۲ کلاسه شهید افخمی نیا در ارومیه و کلنگ زنی چند طرح آموزشی وجود دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =