پارسال بیش از یک هزار پروانه ساختمانی در سنندج صادر شد

سنندج - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۳۶۱ پروانه ساختمانی در سنندج صادر شد که بیشترین تعداد آن مربوط به شهرداری منطقه سه بود.

به گزارش ایرنا، روناک بابایی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروانه ساختمانی از اسناد رسمی بوده که اجازه ساخت و یا بازسازی را طبق قوانین مشخص به مالک یا پیمانکار ملک می‌دهد.

وی افزود: شهروندان باید قبل از هرگونه اقدام به ساخت و ساز براساس ضوابط و قوانین؛ نسبت به اخذ مجوز و صدور پروانه ساختمانی از شهرداری اقدام کنند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج اعلام کرد: رعایت اصول فنی و ضوابط شهرسازی، بهره‌مند شدن از تسهیلات بانکی، بیمه و استفاده از تجارب فنی و مهندسی از مهم ترین اهداف اخذ پروانه ساختمانی است.

وی با اشاره به صدور یک هزار و ۳۶۱ پروانه ساختمانی در طول سال گذشته، گفت: شهرداری منطقه سه با صدور ۴۳۶ پروانه ساختمانی بیشترین آمار را در بین شهرداری مناطق و نواحی در سال گذاشته داشته است.

بابایی اضافه کرد: سال گذشته شهرداری منطقه یک ۳۶۷ پروانه، منطقه ۲ تعداد ۱۶۵ پروانه، منطقه سه ۴۳۶ پروانه، ناحیه ویژه بهاران ۳۶۱ پروانه، ناحیه منفصل حسن آباد ۳۱ پروانه و ناحیه منفصل شهری ننله یک پروانه ساختمانی صادر کرده و در ناحیه منفصل نایسر نیز هیچ پروانه ساختمانی صادر نشده است.

وی افزود: از این تعداد پروانه ۵۳ مورد به اضافه اشکوب، ۶۰۲ مورد صدور پروانه ساختمانی، ۹ مورد تبدیل، یک مورد تجدید پروانه، ۳۶۴ مورد تخریب و نوسازی، ۴۴ فقره تعمیرات، ۲۲۳ مورد تغییر نقشه، هشت فقره تغییرات، ۵۴ مورد تمدید پروانه ساختمانی، ۲ مورد حصارکشی و یک مورد نیز به دیوارکشی اختصاص داشته است.

معاون شهرسازی شهرداری سنندج یادآور شد: سال گذشته علاوه بر صدور پروانه ساختمانی؛ چهار هزار و ۶۷۵ گواهی ساختمانی نیز صادر شده که شامل ۲ هزار و ۸۰۲ مورد پاسخ استعلام، یک هزار و ۳۷۲ مورد عدم خلاف، ۴۸۸ فقره پایان عملیات ساختمانی، هفت مورد مربوط به بلامانع شهرسازی، چهار فقره پایان‌کار آپارتمانی، یک مورد تمدید پیمانکار و یک مورد نیز مربوط به بلامانع ناحیه است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.
 

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =