استاندار: وضعیت بد کرونایی زنجان نتیجه سفرهای داخلی و خارجی است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: وضعیت کرونایی موجود نتیجه سفرهای غیرضرور زنجانی‌ها به داخل و خارج از کشور و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی است و همه این افراد باید به دقت بررسی شوند و از آنان تست PCR گرفته شود و در صورت مثبت شدن به مراجع قضایی استان پاسخگو باشند.

فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه باید عاملان رفتارهای پرخطر کرونایی در استان زنجان شناسایی شوند، افزود: همه مبتلایان به کرونا موظف به رعایت نکات اعلام شده ازسوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هستند و درصورت تمکین نکردن باید به قانون پاسخگو باشند.

وی یادآوری کرد: بنابراین موضوع افراد دارای  PCR مثبت قاطعانه پیگیری شود زیرا برخی از افراد مبتلا به کرونا از لحاظ آزمایشگاهی علاوه بر گردش در شهر به مسافرت نیز رفته‌اند.

حقیقی تاکید کرد: در شرایط بد کرونایی موجود در استان نباید احساسی برخورد و رفتار کرد بلکه باید صبور بود و به شاخص‌های موجود اعتماد داشت و شهروندان زنجانی با رعایت بالای ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی می توانند وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان را همانند گذشته تغییر دهند.

استاندار زنجان با بیان اینکه با استفاده از تکمیل ظرفیت نقاهتگاه‌ها نباید گذاشت سد بیمارستان‌های استان بشکند گفت: در این زمینه مسوولان مربوطه درحوزه نقاهتگاه باید وظایف محوله خود را به صورت جدی اجرا کنند و از طرفی آموزش سالمندان، مراکز نظامی و تجمعی، اطلاع‌رسانی توسط معلمان در اپلیکیشن شاد، تقویت محتوای استودیو سلامت و تبلیغات بیشتر در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه و در فضای شهری بیشتر شود.

حقیقی با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی، اصناف و اماکن اعلامی در استان زنجان باید تعطیل شوند، اظهار داشت: با همه کسانی که در مقابل پروتکل‌های بهداشتی می‌ایستند باید برخورد شود و هیچ فردی حق جسارت بر مسوولان نیروی انتظامی را ندارد.

وی اظهار داشت: فرمانداران شهرستان‌های استان زنجان به این مهم توجه کنند که در آینده نزدیک همه شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار خواهد گرفت زیرا هنوز هم بی‌توجهی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تداوم دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در راستای تامین اقلام بهداشتی موردنیاز همشهریان از جمله ماسک، باید میزان تولیدات در استان افزایش یافته و قیمت‌ها نیز کاهش داده شود، ادامه داد: داروهای موردنیاز بیماران کرونایی نیز باید در بالاترین حد ممکن در اختیار بیماران قرار داده شود و درخصوص تامین اکسیژن موردنیاز بیماران نیز اکسیژن‌سازها باید به صورت ۲۴ ساعته فعالیت کنند.

استاندار زنجان با تاکید بر اجرای قاطع محدودیت‌های تردد خودروها در استان زنجان و اعمال قانون متخلفان، گفت: اصناف در استان باید به صورت عملی همکاری کنند برگزاری آزمون‌های کشوری طبق تصمیات کشوری عمل و  آزمون‌های استانی در استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

حقیقی در رابطه با فعالیت کارکنان در وضعیت قرمز کرونایی، اظهار کرد: در رابطه با کاهش کارکنان دستگاه‌های اداری استان (دورکاری) اولویت با افرادی است که در راستای مبارزه با کرونا تلاش می‌کنند و همکاری دارند و طبق دستورالعمل ادارات ضروری با یک دوم ظرفیت و ادارات غیرضروری یک سوم ظرفیت کارکنان فعالیت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه همه امکانات بیمارستان‌های غیردولتی باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان قرار داده شود، خاطرنشان کرد: بیماران بدحال باید در بیمارستان‌های دارای تجربه بیشتر بستری شوند و بستری بیماران غیرکرونایی در بیمارستان‌های خصوصی باید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =