۶۱۸نفر برای انتخابات شوراهای روستا در چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: طی سه روز از مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام در ششمین انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری ۶۱۸ نفر در این استان، ثبت‌نام خود را قطعی کردند.

ملک‌محمد قربانپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از این تعداد ۵۹۶ نفر مرد و ۲۳ نفر زن هستند.

وی به رده سنی ثبت‌نام‌شدگان نیز اشاره کرد و گفت: ۳۸ نفر از مجموع ۶۱۸ نفر ثبت‌نامی زیر ۳۰ سال سن دارند، ۸۵ نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۱۸ نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال، ۱۰۶ نفر بین ۴۱ تا ۴۵ سال، ۸۰ نفر بین ۴۶ تا ۵۰ سال، ۶۴ نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال، ۴۸ نفر بین ۵۶ تا ۶۰ سال، ۳۹ نفر بین ۶۱ تا ۶۵ سال، ۲۲ نفر بین ۶۶ تا ۷۰ سال، ۱۲ نفر بین ۷۱ تا ۷۵ سال و ۶ نفر نیز بالای ۷۰ سال سن دارند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین از مجموع افراد ثبت‌نام شده تا روز سوم، ۴۰۴ نفر دارای شغل آزاد، ۶۲ نفر کشاورز، ۳۹ نفر کارمند، ۲۳ نفر بیکار، ۳۲ نفر بازنشسته، ۲۲ نفر فرهنگی، ۲ نفر روحانی و ۲۴ نفر در سایر مشاغل فعالیت دارند.

قربانپور با اشاره به زمان ثبت‌نام تا ۲۲ فروردین، توصیه کرد افراد، ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و از تجمع در بخشداری‌ها به سبب خطر شیوع ویروس کرونا پرهیز کنند.

وی به روش‌های ثبت‌نام نیز اشاره کرد و گفت: داوطلبان علاقه‌مند به حضور در این رقابت می‌توانند از چهار طریق استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به بخشداری‌ها ثبت‌نام کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه انتخابات در ۵۹۸ روستا در استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: از این تعداد ۵۱ روستا دارای شورای پنج نفره و ۵۴۷ روستا دارای شورای سه نفره هستند.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات رییس‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =