احداث جاده دسترسی معادن گیلانغرب منجر به افزایش تولید می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: احداث جاده دسترسی به معادن این شهرستان منجر به تسهیل در فرآیند استخراج و افزایش تولید در ۲ بخش قیر طبیعی و گچ شده و تاثیر مثبتی در برنامه‌های زیست محیطی و منابع طبیعی باتوجه به پتانسیل بالای محدوده منتهی به معادن از حیث طبیعی را دارد.

«کوروش محمودیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه اشتغال پایدار به لحاظ وجود معادن غنی در این منطقه نیز یکی دیگر از اتفاقات خوب متعاقب اجرای این پروژه است.

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر با وجود راکد شدن برخی از معادن به دلایل مختلف و موانع سر راه استخراج میزان تولید و صادرات قیر طبیعی در این شهرستان افزایش چشمگیری داشته است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: هم اکنون تولیدات معادن این شهرستان به ۸۰ هزار تن در سال رسیده که به دلیل عدم وجود واحدهای فرآوری بزرگ در منطقه و استان به نقاط مختلف کشور و همچنین خارج از کشور صادر شده است.

محمودیان با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در فاز نخست به طول ۱۰ کیلومتر و با بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال در مدت ۱۵ ماه پیش بینی شده است، افزود: امیدواریم با پشتیبانی لازم در راستای تحقق شعار سال پیش از موعد مقرر به بهره برداری رسیده و در این مدت فاز دوم نیز کلید بخورد.

او ادامه داد: از مجموع ۳۰ معدن قیر طبیعی و گچ در شهرستان، در حال حاضر ۲۲ واحد فعال است که زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این معادن فراهم شده است.

وی گفت: ۱۱ واحد فرآوری تولید پودر بیتومین از قیر طبیعی این معادن در شهرستان ایجاد شده و ۱۳۲ نفر نیز در این بخش مشغول به کار هستند.

۹۰ درصد ذخایر قیر طبیعی استان و بیش از ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کل کشور در شهرستان گیلانغرب وجود دارد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =