نماز جمعه ۲۰فروردین‌‎ماه در چهارمحال و بختیاری برگزار نمی‌شود

شهرکرد -ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: نماز جمعه ۲۰ فروردین‌ماه در استان برگزار نمی‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، حجت‌الاسلام حسن صمدزاده افزود:با توجه به افزایش آمار مبتلا به ویروس کرونا که باعث قرمز شدن وضعیت شهرستان‌های استان شده است و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال محدودیت‌های ۲ هفته‌ای، نماز جمعه این هفته در تمامی شهرها و مرکز استان برگزار نمی‌شود.

وی از مردم استان خواست، برای سلامتی خود و اطرافیانشان و مقابله با این ویروس به دستورالعمل‌های ستاد کرونا و متخصصان بهداشت و درمان در رعایت موارد بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات و مهمانی‌های توجه جدی داشته باشند و برای دفع این بلا  از دعا و تضرع در درگاه الهی غافل نگردند.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری در وضعیت خیلی پرخطر ویروس کرونا قرار گرفته و تمام شهرستانها در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، شیوع ویروس کرونای انگلیسی منجر به سرایت گسترده ویروس و گرفتاری بالای این استان در موج چهارم کرونا شده است.

ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد و درصد کشندگی آن نیز ۳۰ درصد بیشتر از نوع معمولی آن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha