محدودیت‌های کرونایی در گیلانغرب تشدید می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی فرماندار گیلانغرب گفت: ابتلای بالای افراد به ویروس کرونا و ثبت دومین فوتی کرونا در این شهرستان در  ۴۸ ساعت گذشته منجر به تشدید محدودیت‌ها در این شهرستان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «شیدا نوربخش» روز پنجشنبه در جلسه اضطراری ستاد مدیریت کرونا شهرستان گیلانغرب در فرمانداری، افزود: غیر از مشاغل سطح یک، مشاغل سطح ۲، سه و چهار به مدت دو هفته تعطیل شدند.

وی اظهار داشت: دستورالعمل‌های مربوط به شهرهای قرمز در این شهرستان اجرا و تمام ورودی های شهرستان به روی خودروهای پلاک غیر بومی مسدود و برای متخلفان اعمال قانون خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی فرماندار گیلانغرب از نظارت و کنترل بیشتر مراکز پر تجمع نظیر بانک ها و دفاتر پیشخوان نیز خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب نیز با بیان اینکه از ابتدای فروردین ماه جاری تاکنون از یک هزار و  ۷۷۳نمونه اخذ شده، تست ۲۵۴ نفر مثبت بوده است گفت: در این مدت ۲ نفر نیز فوتی داشته ایم.

دکتر «فریدون نوری» افزود: ۶۲ درصد از افراد مبتلا شهری و ۳۸ درصد از روستائیان هستند و شهرستان متاسفانه شرایط و وضعیت خوبی ندارد.

وی اظهار داشت: تداوم این وضعیت در آینده شهرستان را با بحران شیوع کرونا مواجه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۲ مورد در بیمارستان الزهرا (س) و یک  مورد دیگر در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند ، گفت: ۲۴۶ نفر نیز هم اینک دوره قرنطینه خانگی را تحت نظارت کارشناسان بهداشت و درمان طی می‌کنند.

دکتر نوری افزود: به بیمارستان آماده باش کامل داده شده و مخازن اکسیژن نیز آماده است.

وی گفت: از ابتدای شروع اپیدمی در شهرستان گیلانغرب از پنج هزار و ۷۸۲ نمونه اخذ شده، تست یک هزار و ۵۴۳  نفر مثبت بوده و ۶۷ نفر نیز فوت شده اند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =