احمدی: امیدوارم شاهد فصلی جدید و پویا در ورزش روستایی و عشایری باشیم

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: در دوره جدید فدراسیون، امید داریم با همفکری و خرد جمعی و همچنین با استفاده از ظرفیت هیات‌های شهرستانی، شاهد فصلی جدید و پویا در حوزه ورزش روستایی، عشایری، سنتی و بازی های بومی محلی باشیم.

به گزارش ایرنا؛ «عبدالحمید احمدی» در نشست روسای مناطق شش گانه فدراسیون روستایی و عشایری، گفت: با ترسیم یک نقشه راه، قطعا شرایط فدراسیون دگرگون می شود و امروز خوشحالیم که این اتفاق در حال رخ دادن است. همین طرح منطقه‌بندی کشور و مشخص کردن رییس مناطق یعنی اینکه فدراسیون دارای برنامه و هدف است.

وی افزود: بایستی با یک برنامه عملیاتی چهارساله و هدف‌گذاری شده عقب ماندگی‌ها را جبران کرد و این نیاز به استفاده حداکثری از ظرفیت حداقلی موجود دارد. نیروهای انسانی حاضر در این مجموعه بایستی برای رشد و تعالی سازمان خود چندین برابر فعالیت کنند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه بیان کرد: سال ۱۴۰۰ می‌تواند نقطه مناسبی برای شروع فصلی جدید برای برنامه‌های فدراسیون باشد. از این روی توصیه می شود فدراسیون با سایر ارگانها و دستگاه‌ها در کشور تعامل داشته باشد و از همه ظرفیت‌های موجود نهایت بهره را ببرد.

احمدی در خصوص تخصیص اعتبارات به فدراسیون نیز گفت: در سال ۱۴۰۰ اعتبارات بر اساس تفاهم نامه‌ای که با ادارات کل خواهیم داشت، اختصاص خواهد یافت و نقشه راه برای هزینه کردن مشخص است.

وی عنوان کرد: در بحث توسعه ورزش روستایی گام های خوبی بر داشته شده است و در امر زیر ساخت‌ها و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و باید  با یک دستور العمل بر اساس آن چیزی که  نیاز واقعی خانه‌های ورزش روستایی است، ابلاغ شود و همه انتظاراتی که از ایجاد این خانه‌های ورزش داریم در این ابلاغیه گنجانده شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: فدراسیون باید در حوزه  بین المللی برنامه منسجمی داشته باشد، چرا که هر استان در کشور این ظرفیت را دارد که میزبان یک رویداد بین المللی باشد، و این امر باعث تبادل فرهنگ خواهد گردید. ضمن اینکه ناگفته نماند تقویت ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی جزو اولویت های دولت و وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =