۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84288181
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در مدارس البرز آغاز شد

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: با توجه به خیز دوباره بیماری کووید ۱۹، طرح هرخانه یک پایگاه سلامت با رویکرد پیشگیرانه در بستر شبکه شاد مدارس این استان آغاز شد.

سالار قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این طرح از سوی مراقبین سلامت مدارس البرز اجرایی شده است، افزود: آغاز موج  چهارم کرونا در استان ها از جمله البرز بسیار خطرناک است که مقابله با آن نیاز به هوشیاری و مشارکت خانواده ها در رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.

وی بیان داشت: پیشگیری نقش مهمی درچرخه گسترش و انتقال ویروس کرونا دارد لذا توجه به توصیه های فعالان حوزه سلامت دراین شرایط کرونایی بسیار الزامی است.

وی سال ۹۹ را سال بسیار سختی برای کادر بهداشت و درمان کشورعنوان کرد و یادآورشد: برخی پرستاران ماه‌ها از خانواده خود دور بودند و جرات اینکه به خانواده‌های خود نزدیک شوند را نداشتند و اکنون پس از یک سال انرژی آنها تحلیل رفته است و باید تلاش کرد تا فشار کمتری بر آنها وارد شود.

قاسمی با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی در پیشگیری و مدیریت شیوع ویروس کرونا نقش مهم و موثری دارد و اضافه کردد: این طرح توانست خدمات و تاثیرات مثبتی بر روند پیشگیری و مهار شیوع کرونا داشته باشد.

وی ادامه داد: مراقبین ، سفیران و رابطان سلامت مدارس البرز نیز از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون اقدامات آموزشی مختلفی با رویکرد پیشگیرانه انجام داده اند تا آمار مبتلایان به این بیماری دربین مردم از جمله خانواده آموزش و پرورش کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح  پیام های مختلفی به صورت نوشتاری و شنیداری، عکس نوشته ، فیلم کوتاه و نقاشی تهیه و در کانال آموزش و پرورش به ویژه معاونت تربیت بدنی و سلامت استان بارگذاری می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: در این اقدام آموزشی ازمخاطبان خواسته شده است باتوجه به خیز بیماری کووید ۱۹ در کشور و افزایش موارد بیماران سرپایی و بستری، برای در امان ماندن از ویروس کرونا توجه داشته باشیم.

وی توجه به رعایت تمام کارهای مربوط به پیشگیری از بیماری را انجام دهیم و هیچ‌یک را حذف نکنیم یا ناقص انجام ندهیم، زدن ماسک ،عدم حضور در فضای بسته عمومی، کاهش حضور خود در مناطق دارای ریسک، خود داری از حضور غیر ضروری در اجتماعات، باز گذاشتن در و پنجره‌ها در محیط بستۀ عمومی، گرفتن فاصله بیشتربا افراد در هنگام گفت و گو، شست‌وشوی صحیح و به‌موقع دست و لمس نکردن دهان و بینی و چشم و گوش با دست آلوده وماندن درخانه را ضروری دانست.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =