۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 819
کد خبر: 84288159
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید اختلافات مسکو - واشنگتن؛ احتمال اخراج دیپلمات های روس از آمریکا

تهران - ایرنا- رسانه های خارجی امروز /پنجشنبه/ گزارش دادند که آمریکا امکان دارد دیپلماتهای روسی را از آن کشور اخراج و تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع کند.

خبرگزاری تاس به نقل از "بلومبرگ" اعلام کرد: "دولت آمریکا موضوع اتهام دست داشتن روسیه در انتخابات آمریکا و همچنین هک شدن سایت "سولار ویندز"  Solar Winds را در دست تحقیق قرار داده و هم اکنون این تحقیقات تکمیل شده و دولت آمریکا امکان دارد بزودی اقدامات تلافی جویانه ای علیه روسیه اتخاذ و آن را اعلام نماید."
بنابر گزارش بلومبرگ، سه مقام آشنا با موضوع، این مطلب را بیان کرده اند.
بلومبرگ به نقل از افرادی که نخواسته اند نامشان فاش بشود، می افزاید؛ "اقدامات احتمالی می تواند شامل تحریم و اخراج افسران اطلاعاتی روسیه از آمریکا باشد که در پوشش دیپلمات در آمریکا مشغول به کار هستند".
قرار بود مقامات ارشد دولت آمریکا دیروز /چهارشنبه/ درباره این موضوع تشکیل جلسه بدهند و در مورد اقدامات لازم صحبت کنند.
"بلومبرگ" اشاره می کند:‌ هم اکنون "جو بایدن" و مشاورانش در مقابل یک گزینه سخت قرار دارند. آنها از یک سو باید بنشینند و بررسی کنند ببینند چه مجازات سختی می توانند علیه سوریه اعمال کنند؛ در عین حال دولت بایدن از طرفی نیز به کمک روسیه در یک سری اولویت هایش نیاز دارد؛ از جمله این اولویت ها می توان به موضوع بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ایران، شروع مجدد گفت وگوها حول محور کنترل تسلیحات و مبارزه با تغییرات اقلیمی اشاره کرد".
"آن نویبرگر" معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در امور سایبری و تکنولوژیهای نوظهور در این خصوص گفته است: "جامعه اطلاعاتی آمریکا فرضش بر این است که "یک عامل تهدید مداوم و پیشرفته به احتمال زیاد از مبداء کشور روسیه، مسئول" هک شدن سایت «سولار ویندز» Solar Winds بوده است".
خبرگزاری تاس در انتهای گزارش خود اشاره می کند: "مقامات روسیه همواره ادعاهای واشنگتن در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و دست داشتن مسکو در حمله سایبری به آن کشور را رد کرده اند".
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha