آمار پرونده های قضایی در مراجع انتظامی شهربابک صفر شد

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک گفت: تمامی پرونده های ثبتی موجود در شعب دادیاری و بازپرسی و دادستانی دادسرای این شهرستان در فروردین ماه سال جاری از مرجع انتظامی به دادسرا منتقل شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا مظفری روز پنجشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: با تلاش همکاران قضایی دادسرای شهربابک آمار پرونده های ثبتی موجود در شعب یک و دو دادیاری و بازپرسی و دادستانی دادسرا تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ به کمتر از ۷۵ فقره رسیده است.

وی ادامه داد: آمار پرونده های غیرثبتی در مراجع انتظامی ۳۵۹ فقره بوده که در فروردین ۱۴۰۰ کلیه پرونده های غیرثبتی از مرجع انتظامی به دادسرا منتقل و ثبت شعب مربوطه شده است.
وی  تسریع در رسیدگی و کاهش اطاله دادرسی، افزایش رضایتمندی مردم، رعایت اصل محرمانه بودن تحقیقات مقدماتی در دادسرا،  نمود زحمات خالصانه همکاران اداری و قضایی دادسرا، جلوگیری از آمار غیر واقعی و جلوگیری از گم شدن پرونده های قضایی از نتایج تعیین تکلیف پرونده های قضایی موجود در مراجع انتظامی دانست.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک گفت: بر اساس تاکیدات رئیس کل دادگستری استان کرمان تلاش شد که از انباشت پرونده‌های قضایی در مراجع انتظامی برای تسریع در تکمیل تحقیقات پرونده‌های کیفری،کاسته شود.
مظفری خاطرنشان کرد: اقدام در راستای تعیین تکلیف پرونده های قضایی در مراجع انتظامی شهرستان شهربابک با همکاری نیروی انتظامی به خوبی انجام شده و نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =