نمایشگاه «روایت نقش» در فضای مجازی فرهنگستان هنر

تهران- ایرنا- موزه هنرهای معاصر فلسطین فرهنگستان هنر هم‌زمان با روز هنر انقلاب اسلامی میزبان نمایشگاه مجازی «روایت نقش» است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌ عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین وابسته به فرهنگستان هنر، هم‌زمان با روز هنر انقلاب اسلامی، آثار نقاشی هنرمندان جریان‌ساز حوزه هنر انقلاب اسلامی، در پرتال فرهنگستان هنر به صورت مجازی به نمایش گذاشته می‌شود.

در این نمایشگاه مجازی با عنوان روایت نقش، ۳۶ اثر برگزیده نقاشی در دو بخش پرتره شهدا و آزاد، در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه که با همکاری معاونت فرهنگی و آموزشی- اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزار شده میزبان آثاری از مصطفی گودرزی، حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپا، عبدالحمید قدیریان، مرتضی اسدی و دیگر هنرمندان است.

روز هنر انقلاب اسلامی در حقیقت یادبود یکی از هنرمندان انقلاب اسلامی است. پس از شهادت کارگردان و روزنامه نگار انقلابی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال ۱۳۷۲، با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، این روز به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شد. شهید آوینی در این روز در منطقه فکه در حال بررسی لوکیشن فیلم مستند شهری در آسمان، به همراه محمد سعید یزدان‌پرست با مین برخورد کرد و بر اثر اصابت ترکش مین باقی‌مانده از جنگ تحمیلی به شهادت رسید. مجموعه فیلم‌های مستند تلویزیونیِ او دربارهٔ جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح شناخته‌شده‌است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =