مشکل تامین و توزیع مرغ در لرستان برطرف شد

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مشکلات پیش آمده برای تامین و توزیع مرغ مورد نیاز مردم استان برطرف شده است و در حال حاضر به اندازه کافی در سطح خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

مراد سپهوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل تامین و توزیع مرغ از اواخر اسفند به دلیل کمبود مرغ در سطح کشتارگاه‌ها و به عنوان یک مشکل سراسری در لرستان نیز به وجود آمد و با افزایش قیمت مواجه شدیم.

وی اظهار داشت:  همچنین مرغ به صورت زنده یا در سطح کشتارگاه‌ها، از طریق عمده فروشی یا خرده فروشی ها از استان خارج و این موضوع باعث شد مرغ مورد نیاز استان در سطح فروشگاهها و خرده‌فروشی‌ها توزیع نشود و با کمبود مواجه شویم.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل دستگاه های متولی برای تهیه، تامین و توزیع مرغ، ساز و کاری طراحی کردند که این کالا از مرغداری تا کشتارگاه و سطح خرده فروشی ها، رصد شود و میزان کشتار متناسب با نیاز روزانه ۱۳۰ تن دراستان کنترل شد.

سپهوند ادامه داد: اکنون روزانه به طور میانگین ۱۵۰ تن مرغ در سطح استان و برخی ایام نیز ۲۰۰ تن برحسب نیاز مردم کشتار می شود و مشکلی در راستای مرغ مورد نیاز مردم نداریم.

وی تاکید کرد: برخی استان ها همچنان مشکلاتی در راستای تامین و توزیع مرغ مورد نیاز مردم دارند و در صورت حل نشدن این مشکل کشوری، احتمال بروز دوباره مشکل در بازار مرغ لرستان وجود دارد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ در لرستان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان برای خریداران خرده فروشی ها است و تا زمان ثبات کامل بازار، سهمیه مرغ به فروشندگان متخلف داده نمی‌شود.

 سپهوند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی فروشندگان مبنی بر گرانفروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه و احتکار مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت استان در میان بگذارند تا در سریع‌ترین زمان با متخلفان واحدهای صنفی برخورد شود.

اکنون ۵۳ هزار واحد صنفی در لرستان فعالیت دارد که سهم شهرستان خرم‌آباد از این تعداد ۱۷ هزار واحد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha