۲۱ پروانه ‌تاسیس واحد صنعتی در اردستان صادر شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: در سال ۱۳۹۹، ۲۱ پروانه تاسیس واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال یک‌هزار و ۹۱۰ نفر در این شهرستان صادر شد.

محمد رضا باقری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته هفت فقره پروانه بهره‌برداری نیز با ۳۹۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال ۲۸۱ نفر صادر شده است.

وی ادامه داد: در یکسال اخیر با انجام افزون بر سه هزار و ۷۵۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی اردستان، ۲۶۳ پرونده تخلف تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان اظهار داشت: پارسال ۳۱۲ مورد گزارش مردمی به این اداره ارسال شد که ۲۱۷ مورد از طریق تلفن ۱۲۴ و ۹۵ مورد به صورت کتبی بود که مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی درباره صدور حواله سوخت برای واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: تاییدیه و اختصاص ۱۰ میلیون لیتر نفت کوره، ۶ میلیون لیتر نفت گاز و ۶۶۰ لیتر نفت سفید صادر شده است.

باقری با بیان اینکه اردستان دارای ۱۴ اتحادیه صنفی است، افزود: سال گذشته از سوی این اتحادیه‌ها ۲۲۶ پروانه کسب صادرٍ پنج نشست کمیته نظارت بر توزیع کالا با ۳۱ مصوبه برگزار و ۳۶ مورد نرخ‌گذاری انجام شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان با اشاره به برگزاری چهار نشست کمیته فرعی آرد و نان با ۴۱ مصوبه در سال ۹۹، ادامه داد: ماهانه هفت هزار و ۵۰۰ کیسه آردیارانه‌ای و ۴۰۰ کیسه آرد نیمه یارانه‌ای با نظارت این اداره در شهرستان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: درسال گذشته، افزون بر۳۸۶ مورد بازرسی از ۸۶ نانوایی اردستان انجام و ۹۲ پرونده تخلف تنظیم شد.

به گفته باقری، در یک سال گذشته ۱۱۰ تن شکر،۶۲ تن روغن نباتی، ۱۱۷ تن برنج، ۷۵ تن تخم مرغ، ۱۴۹ تن مرغ گرم، ۱۴ تن مرغ منجمد و ۲۲ تن پرتقال با نرخ تنظیم بازار در اردستان توزیع شده است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت و ۲۲۰۰ واحد صنفی در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =