مددجویان بهابادی ۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند

یزد – ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد گفت: در سال گذشته ۱۷۷ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد در شهرستان ۵۹ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند.

حمید دهقان بهابادی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اشتعال و توانمند سازی مددجویان از اولویت های اصلی این نهاد است افزود: از این تعداد ۵۰ مورد کارانگیزی ، ۳۲ مورد توان افزایی و بقیه سایر تسهیلات بوده است.

وی اظهار داشت: این تسهیلات از محل بودجه صندوق امداد، تبصره ۱۶ و تسهیلات اشتغال توسعه روستاییان در زمینه امور مختلف تولیدی و خدماتی به خصوص بخش کشاورزی و دامداری با همکاری سایر دستگاه‌ها و بانک‌های عامل طبق مقررات پرداخت شد.

وی پرداخت وام اشتغال را با هدف خودکفایی و توانمندسازی خانواده های زیرپوشش و سود آن را چهار درصد و زمان بازپرداخت را پنج سال برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با این اقدام گام مؤثری در راستای فرآیند تحقق شعار سال برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد بهاباد در ۱۵۰ زمینه‌ شغلی شامل دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و معدنی تسهیلات پرداخت می‌کند افزود: یکی از اهداف اصلی این نهاد توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای کمک به بازسازی زندگی شرافتمندانه جامعه هدف است.

رییس کمیته امداد بهاباد تصریح کرد: اگر فرد حقیقی یا حقوقی از مددجویان این نهاد را به کار گیرد، به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نیز دریافت و ۲ سال حق بیمه کارفرما توسط امداد پرداخت خواهد شد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =