سرمایه‌گذاری صنعتی در آذربایجان‌غربی ۳۲۸ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سرمایه گذاری صنعتی در این استان طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از ۳۲۸ درصد افزایش یافت که نوعی رکورد در این حوزه به شمار می رود.

غلامرضا بابایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۷ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال در این استان برای راه اندازی ۲۰۶ واحد صنعتی سرمایه گذاری شد که زمینه اشتغال سه هزار و ۹۴۵ نفر را فراهم کرد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته یک هزار و ۷۶۴ فقره جواز تاسیس برای ایجاد یا توسعه واحدهای صنعتی در این استان صادر شد که برای این واحدها ۱۲۱ هزار و ۹۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: با راه اندازی این واحدها برای ۳۵ هزار و ۸۲۹ نفر زمینه اشتغال در این استان پیش بینی شده که این میزان نیز نسبت به سال ۱۳۹۸ از لحاظ سرمایه ۲۷۷ درصد و از لحاظ ایجاد اشتغال ۱۶۶ درصد افزایش یافته است.

بابایی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری معتبر با حجم سرمایه گذاری بیش از ۷۲ هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال و با اشتغال زایی مستقیم برای ۵۷ هزار و ۹۰۲ نفر در این استان وجود دارد.

وی افزود: سه هزار و ۲۸۳ طرح صنعتی در استان در حال اجراست که برای اجرای این طرح های صنعتی ۲۴۴ هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود که با اتمام این طرح های صنعتی برای ۷۰ هزار و ۲۰۹ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی به طرح های بالای ۶۰ درصد در این استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۱۶ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد با حجم سرمایه گذاری بیش از ۳۳ هزار ۳۵۰ میلیارد ریال در حال اجراست که با ورود این واحدها به چرخه تولید زمینه اشتغال برای ۸ هزار و ۹۱۴ نفر مهیا خواهد شد.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha