۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84288062
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان ۱۵ درجه گرم‌تر می‌شود

گرگان - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی گلستان گفت که بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی، دمای هوای این استان فردا ۲۰ فروردین ۱۵ درجه گرم‌تر می‌شود.

محمود محمدقلی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با ادامه روند افزایشی دما، مردم گلستان فردا دمای افزون بر ۳۵ درجه را تجربه خواهد کرد اما از شامگاه جمعه و با ورود سامانه ناپایدار، وزش باد از بخش‌های غربی آغاز شده و به مرور همه استان را در بر خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با ورود سامانه ناپایدار جوی، روند افزایش دمای هوای گلستان متوقف شده و با افزایش ابر، باد شدید و باران پراکنده، دمای هوا به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: چشم انداز پیش بینی فصلی بارش و دمای استان بیانگر آن است که میزان بارش بهار در حد نرمال و میانگین دما یک درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود، بنابراین بارش فصل بهار، کاهش بارش زمستان را جبران نخواهد کرد.

محمدقلی پور در هشداری به صیادان گلستان گفت: :در مدت زمان فعالیت این سامانه، وزش شدید باد، افزایش ارتفاع موج و مواج و متلاطم شدن دریا، هرگونه فعالیت دریایی را با دشواری فراوان همراه خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =