یک هزار و ۶۰۰ طرح اشتغالزایی در روستاهای یزد اجرا شد

یزد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: در سال گدشته یک هزار و ۶۰۰ طرح اشتغالزایی و کارآفرینی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان اجرا شد.

محمود زارع روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای هر طرح از محل بودجه دولتی به طور متوسط ۳۳ میلیون تومان تسهیلات مناسب در اختیار متقاضیان قرار گرفت .

وی ادامه داد: این طرح‌های خرد برای تحقق جهش تولید با همکاری سایر نهادها در زمینه‌های  فرهنگی، خدماتی، کشاورزی، صنایع دستی و دامداری در پنج شهرستان بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه اجرا شد.

این مسوول با بیان اینکه رویکرد طرح‌ها بر خودکفایی جوانان در روستاها و برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت بود یادآور شد: امسال در شهرستان‌های اردکان، اشکدر، یزد، میبد و تفت اجرا می‌شود.

زارع بیان کرد: تعدادی از افراد به عنوان تسهیل‌گر فعالیت خود را در سال‌جاری برای پیگیری، مشاوره و اجرای طرح‌ها با همکاری بانک‌های عامل در شهرستان‌های یادشده آغاز کردند و برنامه با قاطعیت ادامه دارد.

وی تصریح کرد: پارسال از محل تبصره ۱۶ کشور، هشت میلیارد تومان علاوه بر تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی به افراد واجد شرایط برای رونق تولید و کمک به فعالیت‌های اقتصادی روستاییان پرداخت شد.

این مسوول با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: این طرح با جدیت با همکاری مسوولان در سطح استان پیگیری و اقدام لازم صورت می‌گیرد .   

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۴ شهرداری دارد که ۸۷ درصد آن در شهرها و بقیه در حدود ۹۰۰ روستا و آبادی زندگی می‌کنند.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =