۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84288015
۰ نفر

برچسب‌ها

سه هزار و ۲۸۰ نمونه تشخیصی کرونا در شهرستان خنداب گرفته شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان خنداب گفت: سه هزار و ۲۸۰ نمونه تشخیصی کرونا در این شهرستان از توابع استان مرکزی از زمان شیوع کووید ۱۹ تاکنون گرفته شده که ۹۷۰ نمونه مثبت بوده است.

«حسن خزایی پور» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت ۵۷۰ تست سریع کرونا نیز در این شهرستان انجام شده  که ۱۳۰ مورد آن در سال جاری انجام شده و نتیجه ۶۵ نمونه مثبت بوده است.
وی بیان کرد: میزان بیماران بستری در مرکز درمانی خنداب  ۱۴۱مورد بوده  که در هفته اخیر روند صعودی بیماری محرز است و نتایج مثبت نمونه‌های تشخیصی کرونا  از۱۳درصد در هفته قبل از نوروز به ۲۲ درصددر هفته اول تعطیلات، ۲۹ درصد در هفته دوم فروردین ماه جاری و ۳۷ درصد در روزهای اخیر رسیده است.
فرماندار شهرستان خنداب توضیح داد: روند سریع افزایش موارد مثبت کرونا در این شهرستان کوچک نگران کننده است و نشان از شروع خیز جدید بیماری است که مهار آن همراهی موثر مردم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌طلبد.
خزایی پور خاطرنشان کرد: در آخرین اعلام وضعیت رنگ‌بندی کرونا در کشور ، این شهرستان با رنگ قرمز(خیلی پرخطر) عنوان شده و باید بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه های ۲ و ۳ و ۴  تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند.
 وی ادامه داد:  رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و زدن ماسک با جدیت بیشتری در شرایط کنونی مورد پایش قرار می‌گیرد.
فرماندار شهرستان خنداب یادآور شد: قطع زنجیره این بیماری  تنها با همکاری مردم امکان پذیر است و با رعایت دستورالعمل ها این مهم محقق می‌شود.
شهرستان خنداب به مرکزیت شهری به همین نام در فاصله ۹۰ کیلومتر اراک واقع شده و  حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =