تخلیه پساب‌ های نفتی باعث آلودگی سواحل جزیره خارک شد
این تصویر آرشیوی است

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: تخلیه پساب نفتی از سوی یکی از شرکت‌های نفتی جزیره خارک، سبب آلودگی محیط زیست دریایی شده است و باید هر چه سریع‌تر متوقف شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز پنجشنبه به نقل از فرهاد قلی‌نژاد  افزود: از۲ روز گذشته شاهد تخلیه پساب نفتی از سوی  یکی از شرکت های نفتی در جزیره خارک به دریا هستیم و از همان لحظه این موضوع رصد و به مسئولان شرکت اعلام شد که هر چه سریع‌تر تخلیه را متوقف کنند.

وی با بیان اینکه تخلیه فاضلاب و هرگونه پساب نفتی به دریا ممنوع است، اظهار کرد: جزیره خارک زیستگاه آبسنگ‌های مرجانی است و هر گونه آلودگی دریا سبب خسارت به این زیستگاه مرجانی و سایر آبزیان می‌شود.

قلی‌نژاد گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بر اساس قوانین و مقررات بر علیه شرکت‌های آلوده‌کننده پیگیری قضایی و درخواست خسارت وارد شده می‌کند.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به همراه این خبر تصاویری از تخلیه پساب‌هایی از پیت نفتی یکی از شرکت‌ها منتشر کرد.

خارگ یا جزیره خارگ که گاهی خارک نوشته می‌شود، از جزیره‌های مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی است که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر به‌شمار می‌آید.

در جزیرهٔ خارگ شرکت‌های نفتی بزرگی همچو پتروشیمی خارگ، فلات قاره و شرکت پایانه‌های نفتی مسقر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =