یک بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمدجان خود را از دست داد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۷۹ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هم اکنون ۳۹۲ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۹۷ نفر مبتلای قطعی و ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد:از ابتدای شیوع بیماری کویید ۱۹ تا کنون ۲۸ هزارو ۸۰۵  بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته است.

یزدان پناه عنوان کرد: از مجموع  ۸۹۰ نمونه تست پی سی آر دریافت شده حدود ٥٦ درصد موارد مثبت بوده است.

وی ابراز داشت: بیشترین موارد در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و لنده بوده  و همچنین از ۹۵۳ نمونه تست سریع، ٢١ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در کهگیلویه، بهمئی، بویراحمد، گچساران و مارگون بوده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:با توجه به روند افزایشی موارد مبتلا در طی چند هفته گذشته، سهل انگاری، کاهش رعایت دستورلعمل‌های بهداشتی، جابجایی‌های جمعیتی، افزایش تجمعات، عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی، کاهش استفاده از ماسک و موارد دیگر باعث ایجاد پیک دوم در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

یزدانپناه افزود: ظرفیت تخت‌ها و امکانات بهداشتی درمانی  کهگیلویه و بویراحمد محدود است و مردم باید به فکر حفظ سلامت و جان خود، خانواده و سایر مردم باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =