زمین رایگان در طرح اقدام ملی مسکن استان اردبیل اختصاص یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: اردبیل در بین استان‌های کشور زمین رایگان برای افراد واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن اختصاص داده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، محبوب حیدری در جلسه شورای مسکن افزود: در قالب طرح اقدام ملی مسکن برای پنج هزار واحد برنامه‌ریزی‌های لازم در استان انجام شده تا سه هزار و ۵۰۰ واحد در شهر اردبیل و یک‌هزار و ۵۰۰ واحد نیز در سایر شهرستان‌ها با همکاری راه و شهرسازی و بنیاد مسکن احداث و تحویل متقاضیان شود.

او ادامه داد: متقاضیانی که پیش پرداخت‌های خود را برای آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکن ملی پرداخت نکرده‌اند، لازم است در ۲ هفته آینده پیش‌پرداخت مسکن را واریز کنند.

حیدری افزود: یک‌هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن نیز در قالب تعاونی‌های ادارات نظیر صدا و سیما، سپاه، بنیاد ناجا، بنیاد شهید و برخی دیگر از دستگاه‌های اجرایی احداث خواهد شد تا تحویل کارکنان این ادارات شود.

فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: تعاونی‌ها عملیات اجرایی واحدهای مسکن ملی را که زمین آن را تحویل گرفته‌اند، شروع کنند.

وی افزود: تعاونی‌ها می‌توانند تا زمان صدور پروانه از سوی شهرداری‌ها نسبت به آغاز عملیات اجرایی اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل بیان کرد: زمین موردنیاز از سوی راه و شهرسازی استان برای احداث واحدهای مسکونی تامین شده و در اختیار تعاونی‌ها قرار گرفته و در صورت عدم شروع عملیات اجرایی تا یک هفته آینده، پیگیری و جایگزینی با سازنده دیگر انجام می‌شود.

قلندری بیان کرد: متقاضیان ثبت‌نام شده هم تا ۲ هفته دیگر باید مبلغ مقرر را پرداخت کنند ، در غیر اینصورت از چرخه حذف و داوطلبان دیگر جایگزین می‌شوند.

وی تامین زیرساخت برای واحدهای مسکن ملی را یادآور و خواستار توجه دستگاه‌های خدماتی چون آب و برق در این شهرک‌ها شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha