۶۳۹ مورد عملیات اطفای حریق و امداد در بوکان انجام شد

مهاباد- ایرنا- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: طی سال گذشته ۶۳۹ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در این شهرستان انجام شده است.

سیدفواد هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این عملیات، ۲۸۵ مورد مربوط به اطفای حریق و ۳۵۴ مورد مربوط به امداد و نجات بود.

وی با بیان اینکه تعداد عملیات‌ اطفای حریق طی سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش از آن، هشت درصد افزایش داشت، افزود: عملیات‌ امداد و نجات نیز طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ با افزایش ۶۱ درصدی مواجه بود.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان ادامه داد: طی این مدت ۶۷ باب منزل مسکونی، ۴۷ مورد مغازه و کارگاه، ۵۴ دستگاه خودرو و همچنین بیش از ۷۰ قطعه باغ و زمین زراعی در سطح شهرستان طعمه حریق شد.

وی افزود: متاسفانه عدم رعایت توصیه های ایمنی علت بروز بیشتر این حوادث بوده که به دنبال آن نیز میلیاردها ریال خسارات مالی به شهروندان وارد شده است.

هاشمی گفت: در طول سال گذشته و از آغاز گسترش شیوع ویروس کرونا در این شهر، حمل تمامی فوتی های ناشی از این بیماری نیز توسط خودروی فوت این سازمان انجام شد.

به گزارش ایرنا، چهار ایستگاه آتش‌نشانی با ۴۰ نفر نیرو در شهرستان ۲۵۰ هزار نفری بوکان در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =