مجوز سه معدن غیرفعال در چهارمحال و بختیاری سلب صلاحیت شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مجوز سه معدن سنگ‌لاشه غیرفعال در استان سلب صلاحیت شد،گفت:علاوه بر تذکرها  اخطارهای صادر شده برای بهره‌برداران این معادن، اما همچنان غیرفعال بودند.

سجاد رستمی شامگاه چهارشنبه در نخستین شورای معادن چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد:  اعضای شورای معادن چهارمحال و بختیاری با درخواست رفع سلب صلاحیت ۱۴ معدن در سطح استان مخالفت کردند و براساس نظر این اعضا قرار شد تا این معدن‌ها از طریق برگزاری مزایده به افراد واجدشرایط واگذار شود.

رستمی تصریح کرد: اعضای شورای معادن چهارمحال و بختیاری با واگذاری یک محدوده معدنی برای استخراج دولومیت در استان موافقت کردند و تعداد برداشت ماده معدنی در این استان به ۹ معدن افزایش یافت.

وی یادآور شد: همچنین با ابقای پروانه بهره‌برداری اکتشاف سنگ تزئینی در لردگان و اکتشاف عناصر نادر خاکی در جنگل‌های بازفت کوهرنگ مخالفت و با کاهش محدوده سه معدن سنگ‌لاشه در سامان و سلح‌چین لردگان و صدور مجوز برداشت سنک برای تولیدات صنایع‌دستی در هفشجان شهرکرد موافقت شد.

به گزارش ایرنا، ۱۶۴ معدن با ذخایر ۷۹۶ میلیون تن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که برای ۹۲۴ نفر به‌صورت مستقیم و حدود ۲ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =