۳۳۷ داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در ملایر ثبت‌نام کردند

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: ۳۳۷ نفر در سه روز نخست آغاز ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر، در این شهرستان نام‌نویسی کردند.

«قدرت الله ولدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: همزمان با روز نخست ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستا در ۱۶ فروردین ۱۰۶ نفر، روز دوم ۹۰ داوطلب و روز سوم ۱۴۱ داوطلب نام‌نویسی خود را نهایی کردند.

وی استقبال داوطلبان برای ثبت‌نام در ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سه روز نخست به تفکیک چهار بخش تابعه این شهرستان، ۱۲۲ نفر در بخش مرکزی، ۶۲ نفر در بخش جوکار، ۸۱ نفر بخش سامن و ۷۲ داوطلب در بخش زند ثبت‌نام کردند.

فرماندار ویژه ملایر و رییس هیات اجرایی انتخابات این شهرستان ادامه داد: فرآیند ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا از ۱۶ فروردین آغاز شده و داوطلبان می‌توانند هر روز از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر با مراجعه به بخشداری‌ها و یا به صورت غیرحضوری، به مدت هفت روز نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

ولدی گفت: ۱۶۶ روستای این شهرستان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا است و داوطلبان بر اساس توانمندی و تجربه خود برای حضور در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی روستا ورود کنند و روند ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی یادآور شد: از این تعداد روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات، ۵۰ روستا در بخش مرکزی، ۳۴ روستا در بخش جوکار، ۴۳ روستا در بخش سامن و ۳۹ روستا در بخش زند واقع شده است.

معاون استاندار همدان یادآور شد: داوطلبان می‌توانند ثبت‌نام خود را به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت­ نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) انجام دهند.

ولدی همچنین ثبت‌نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه(دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و در هر ۲ روش دریافت پیامک مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب از دیگر روش‌هایی نام‌نویسی غیرحضوری برای داوطلبان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تنها درصد اندکی از داوطلبان از روش‌های غیرحضوری برای ثبت‌نام در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی روستا استفاده می‌کنند، تمامی امکانات لازم برای ثبت‌نام حضوری داوطلبان در بخشداری‌های مرکزی، سامن، زند و جوکار مهیا شده و مشکلی در فرآیند نام‌نویسی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، طبق اعلام دبیر ستاد انتخابات استان همدان، انتخابات شورای اسلامی روستاها در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» برای انتخاب ۲ هزار و ۹۶۶ عضو شورا برگزار می‌شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =