جایگاه ویژه پرورش اندام ایران برای فدراسیون جهانی نعمت است

ایرنا- تهران- رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام با اشاره به دیدارش با مسوولان ورزش کشورمان گفت: ایران یک قدرت در این رشته به شمار می‌رود که از ویژگی های بسیار برخوردار است و ما قدر این نعمت و فرصت را می دانیم.

به گزارش ایرنا، رافائل سانتونخا رییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: در روزهای گذشته با وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک ایران دیدار و گفت و گو داشتیم که نتیجه آن این شد که از میزبانی ایران از رقابت های آسیایی ۲۰۲۲ و جهانی ۲۰۲۳ حمایت کنیم چرا که یک علاقه مندی را در بین مسوولان و ورزشکاران این رشته دیدیم.

وی گفت: به بودن در ایران و حضور در مسابقات فیتنس افتخار می‌کنم. خوشبختانه ما هماهنگی و ارتباط بسیار خوبی با فدراسیون ایران داریم و تعاملی دو سویه میان ما برقرار است.  ۲۰۲ کشور زیر نظر فدراسیون جهانی فعالیت می‌کنند اما ایران به خاطر داشتن قهرمانان بزرگ از یک سو و محبوبیت این رشته در بین جوانان و ورزشکاران از سوی دیگر، جایگاه ویژه‌ای دارد که این یک فرصت و قدرت برای ما به شمار می رود.  

در مدت زمان حضورم در ایران با سایر مسوولان ایرانی نیز دیدار کردم. با رییس فراکسیون ورزش مجلس و دیگر نمایندگان مجلس گفت و گو کردیم که به نظر من مذاکرات بسیار خوبی بود. فدراسیون جهانی به تازگی به عضویت فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشگاهی درآمده و رییس فدراسیون ایران کمک زیادی در راه تعامل میان ما و فیزو دارد تا پرورش اندام نیز وارد بازی‌های یونیورسیاد شود که اگر این اتفاق خوب بیافتد مسیر بسیار خوبی در پیش داریم.

وی ادامه داد: هم اکنون در حال مطالعه و فعالیت بر روی دو پروژه مهم با ایران هستیم که در حال نهایی شدن است. میزبانی ایران از مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ و دیگری قهرمانی جهان ۲۰۲۳  است که همزمان با آن نیز کنگره جهانی بدنسازی را نیز برگزار می کنیم.

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی ادامه داد: ما از ایران حمایت می کنیم و قطعا ایران نیز از ما حمایت خواهد داشت چرا که برای موفقیت یک دست صدا ندارد،  ما در پوشش خبری مسابقات ایران و تعامل هایی که لازم است کنار ایران هستیم و برای رشد این ورزش کمک بسیار می کنیم.

سانتونخا تاکید کرد: از امکانات ایران هم بازدید کردیم، از مجموعه ورزشی آزادی، هتل ها و امکاناتی که در تهران وجود دارد که به نظر عالی است و این را در کنگره جهانی به اطلاع اعضا خواهیم رساند.

وی درباره برنامه فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۱، گفت: کشورهای مختلف را تشویق می کنیم تا در رویداد قهرمانی جهان ۲۰۲۱ حاضر شوند و از ورزشکاران نیز می‌خواهیم آمادگی خود را حفظ کنند، با بالاترین استاندارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نیز در نظر خواهیم گرفت چرا که سلامت ورزشکاران اهمیت زیادی برای ما دارد.

سانتونخا درباره راهکارهای فدراسیون جهانی برای مبارزه با اقداماتی مثل دوپینگ در این رشته و برخورداری از ورزش پاک، اظهار کرد: آموزش ضددوپینگ را در کشورهای مختلف انجام می‌دهیم که رایگان است؛ ما به دنبال آن هستیم تا ورزشکاران در دوران ورزشی سالم باشند و پس از آن نیز همین روند را ادامه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =