سه هزار و ۶۰۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان تهران انجام شد

تهران - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: در نوروز امسال برای نظارت بیشتر بر فعالیت واحد های پذیرایی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی سه هزار و ۶۰۰ بازدید کارشناسی برای انجام مطلوب فعالیت صنفی از طریق این اداره کل انجام شد.

به‌گزارش روز پنجشنبه اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تهران، پرهام جانفشان با بیان اینکه با همکاری بازرسان تشکل‌های حرفه‌ای حوزه گردشگری استان بیش از ۳۶۰۰ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی از تاریخ ۲۸ اسفند ماه تا ۱۳ فروردین‌ماه انجام شده است افزود: تعداد ۱۸۹ تذکر و ۳۶ اخطار کتبی از سوی بازرسان برای تاسیسات گردشگری صادر شد.

وی خاطر نشان کرد: در ایام نوروز ۱۴۰۰ هیچ‌گونه شکایتی از مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی به معاونت گردشگری استان اعلام نشد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تهران اظهار داشت: در نوروز ۱۴۰۰ از معاونت گردشگری استان خواسته شد تا تمرکز بیشتر فعالیت‌های دبیرخانه ستاد سفر استان بر انجام بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری به ویژه مراکز اقامتی و پذیرایی برای رعایت حداکثری پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا باشد.  

گفتنی است که سامانه گویای تلفنی ۰۹۶۲۲ نیز به صورت شبانه روزی شکایت و نارضایتی مسافران را دریافت می کرد.  

به گزارش ایرنا، طرح خدمات سفر نوروزی از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه در سطح کشور و استان تهران انجام شد.

امسال برای اقامت مسافران نوروزی با همکاری با اتحادیه هتل داران استان نیز تخفیف ۵۰ درصدی لحاظ شد تا بتوانند در مدت حضور در استان از این خدمات بهره مند شوند.  

در حال حاضر با توجه به رعایت دستور العمل های بهداشتی همه ساله با توجه به گردش فرست بودن تهران، بسیاری از مسافران به شهرهای دیگر سفر کردند.

تهران دارای بیش از ۱۳۰ هتل و هتل آپارتمان، مسافر خانه، پانسیون ها و اماکن پذیرایی است که ظرفیت اسکان ۴۶ هزار نفر را می تواند تامین کند.

همچنین با توجه به طبیعت و اماکن بکر تاریخی نیز بیش از ۲ هزار اثر تاریخی و ارزشمند در سطح استان شناسایی شده اند که می تواند گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =