استاندار کرمانشاه: وارد شرایط سخت و حاد کرونا شده‌ایم

قصرشیرین - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: این استان وارد شرایط سخت و حاد کرونا شده و اکنون ۹ شهرستان با وضعیت قرمز و تنها یک شهرستان با وضعیت زرد داریم.

‌به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در حاشیه سفر به سرپل ذهاب افزود: سه ماه پیش هشدارهای لازم به مردم داده شد که با رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی وارد پیک چهارم نشویم.

وی اظهار داشت: استان کرمانشاه وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده لذا محدودیت ها و ممنوعیت‌های لازم وضع خواهد شد اما مردم به این محدودیت‌ها اکتفا نکنند.

استاندار کرمانشاه گفت: استفاده از ماسک باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه درآمده و مردم در هر لحظه از ماسک استفاده کنند.

بازوند افزود: حضور بدون ماسک در جامعه مانند حمل کردن یک بمب است که هر لحظه امکان انفجارش وجود دارد، هزینه درمان چند برابر هزینه پیشگیری است از این رو اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام نشود باید در جامعه بیمارستان‌های صحرایی احداث شود تا بتوان بیماران را بستری و درمان کرد.

او اضافه کرد: تعداد زیادی از بیمارستان ها دستگاه اکسیژن ساز ندارند و در صورت وخیم تر شدن اوضاع، جوابگوی بیماران نخواهند بود.

وی ادامه داد: اولین و بهترین راه مقابله با این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی است و  اعمال محدودیت ها براساس دستورالعمل وزارت بهداشت است از این رو همه ممنوعیت ها و محدودیت ها برابر مصوبات ستاد ملی کرونا کشور انجام می‌شود.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: امیدواریم با مشارکت و همراهی مردم از پیک چهارم شیوع بیماری کرونا بسلامت عبور کنیم

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =