وضعیت کرونایی شهرهای بزرگ کهگیلویه و بویراحمد قرمز شد

یاسوج- ایرنا-  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران و نارنجی شدن وضعیت پنج شهر دیگر خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه عصر چهارشنبه به ایرنا گفت: شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته اند و ۵ شهر باشت، چرام، لنده، بهمئی و دنا در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
وی اظهارکرد: با این شرایط طبق قانون باید شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که تازه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است دو هفته تعطیل شود و هیچ مراسمی انجام نشود تا در این مدت به ثبات برسیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در صورتی که رعایت پروتکل‌ها صد در صد اجرا نشود و مردم همگی ماسک نزنند با مبتلایان، بستری ها و تلفات کرونایی زیادی مواجه می شویم.
یزدان‌پناه تصریح کرد: از مردم انتظار داریم در هیچ تجمعی حضور پیدا نکنند و حتی در سطح شهر و خیابان ها نروند، حتما ماسک بزنند، در بازار و مکان‌های شلوغ و سر بسته حضور پیدا نکنند و از غذاهای بیرون استفاده نکنند.
وی با بیان اینکه با این وضعیت بیشتر ادارات باید تعطیل و برای کارمندان ادارات دورکاری اعمال شود، ادامه داد: تمامی مراکز شلوغ و پرتردد شهرهای قرمز و نارنجی استان کهگیلویه و بویراحمد باید تعطیل شوند.

هم اینک ۳۳۲ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۶ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =