دانشگاه فردوسی مشهد در رشته‌های جدید دانشجو می‌پذیرد

مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ۶ رشته جدید مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای موافقت شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی را مبنی بر پذیرش دانشجو در رشته های جدید دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد.

بر این اساس رشته تاریخ با گرایش تاریخ ایران قبل از اسلام در مقطع دکتری تخصصی و رشته‌های ایمنی شناسی، علوم ارتباطات اجتماعی، گوهرشناسی کاربردی و کانی های صنعتی، حقوق بین الملل و ریاضی کاربردی با گرایش علوم داده در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به جمع رشته‌ها و گرایش‌های آموزشی این دانشگاه افزوده شد.

دانشگاه فردوسی، سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز با بیش از ۶ دهه قدمت هم اکنون دارای ۲۵ هزار دانشجو است که حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکتری، حدود ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

بیش از ۸۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی فعالیت دارند که حدود ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک پی.اچ.دی و بیش از ۱۲۰ نفر دارای رتبه استادی یا پروفسوری هستند.

واحد بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر غیرایرانی را جذب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha