فرماندار سقز: صنف‌های گران‌فروش مورد پیگیر قانون قرار می‌گیرند

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با اشاره به رعایت نرخ مصوب و قوانین نظام صنفی، گفت: بر اساس دستور دادستانی، با صنف هایی که اجناس را بیشتر از قیمت مصوب می فروشند به شدت برخورد می شود.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان عصر روز چهارشنبه در جاسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: تعدیل قیمت ها دارای اهمیت است و باید واحدهای صنفی نرخ قیمت های مصوب را رعایت کنند و اجناس را بر اساس قیمت های مصوب عرضه کنند.

وی بر توزیع کالاهای اساسی در سطح شهر تاکید کرد و افزود: امروز در این جلسه قیمت گوشت قرمز و شیر را تعیین و اعلام شد و واحدهای صنفی موظف‌اند بر اساس این قیمت ها اجناس را بفروش برسانند.

 کریمیان با اشاره به اهمیت چرخه تولید گوشت سفید، بر رفع مشکلات کشتارگاه ماد مرغ و تعیین تکلیف آن تاکید کرد و از تمام صنفها خواست تا نرخ فروش مصوب و قوانین نظام صنفی را رعایت کنند.

بهنام میرزایی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز هم با بیان اینکه پارسال ۱۰ هزار تُن انواع کالای تنظیم بازار توزیع شد، گفت: ۵۹۱ تُن کالای تنظیم بازار در انبارهای سقز برای توزیع در ماه مبارک رمضان ذخیره شده است.

محمد نافع علایی نیا، رییس اداره جهاد کشاورزی سقز هم اظهار داشت: برای تامین گوشت سفید، مشکلی وجود ندارد و گوشت سفید در سطح بازار برای شهروندان فراهم می شود.

محمد فرجپور، نماینده اداره تعاون روستایی سقز نیز گفت: ۱۰۰ تُن میوه تنظیم بازار شامل ۳۰ تُن سیب و ۷۰ تن پرتقال جذب که حدود ۸۰ تُن آن به فروش رفته است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =