۱۱۰۰ تخت برای مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی درنظر گرفته شده است

مشهد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده شدن هزار و ۱۰۰ تخت بستری در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی برای پذیرش مبتلایان به کرونا خبر داد.

دکتر شاپور بدیعی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: طی یک هفته اخیر تعداد بیماران بستری در مراکز زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲ برابر شده با این حال برای مقابله با موج چهارم شیوع کرونا برنامه ریزی لازم انجام شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران بخش سرپایی نیز در این استان ۳۵ تا ۴۵ درصد افزایش یافته است. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: ویروس کرونا به شدت در حال گسترش است و روزهای سختی در پیش داریم و در حال حاضر ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه در حال تکمیل است.
وی گفت: در این دوره نیز از ظرفیت بخش خصوصی و سایر بیمارستان های غیر دانشگاهی برای خدمات رسانی به بیماران استفاده می شود.
دکتر بدیعی افزود: تمامی مراکز اورژانس بیمارستان های مجهز به دستگاه سی.تی.اسکن فعال شده‌اند و علاوه بر آن تمامی بیمارستان ها نیز موظف به پذیرش بیماران هستند. 
وی ادامه داد: تمامی بیمارستان های نظامی، انتظامی نظیر بیمارستانهای امام حسین (ع)، شمس الشموس و ثامن الائمه (ع) و همچنین رضوی و بیمارستان فارابی تامین اجتماعی برای خدمات رسانی به بیماران آماده هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان فارابی در حال حاضر یکی از مراکز اصلی خدمات رسان در حوزه کرونا محسوب می شود.
وی افزود: وضعیت نیروی انسانی، تجهیزات و فضای بیمارستانی برای بیماران کرونایی در حال بررسی است تا ضمن رفع مشکلات، تمامی بیمارستان ها آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند. 
دکتر بدیعی ادامه داد: به منظور جلوگیری از مراجعه مستقیم بیماران به بیمارستان ها و احتمال ابتلا به ویروس کرونا یا سایر عفونت ها باید سطوح یک و دو برای خدمات رسانی تقویت شود.
وی گفت: برای این منظور برنامه بازدید از درمانگاه های سطح یک و دو کرونا در حال انجام است تا مردم در نزدیکترین محل سکونت خود خدمات سطح یک و دو را دریافت و در صورت نیاز به خدمات بستری به بیمارستان ها ارجاع شوند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: همچنین طی نشست با سوپروایزرهای بیمارستانها، دستورالعمل کنترل عفونت، استراتژی ها و نحوه برخورد با بیماران کرونایی به طور مجدد ارائه شده و ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات، نقاط قوت و قابل بهبود مورد  ارزیابی قرار گرفته است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۳ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۶۷۵ هزار و ۸۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =