۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84287709
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هزار مترمربع اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد

تهران- ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت گفت: با تخریب ۹۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی پاکدشت، ۱۰۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد شد.

جمال فرامرزی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اصلاحی حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با حضور نمایندگان دادستانی، فرمانداری و نیروی انتظامی، ۹۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی پاکدشت تخریب شد.

وی افزود: این ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای کبودگنبد احداث شده بود که با تخریب آن، ۱۰۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و به حالت اولیه بازگشت.

وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی با قاطعیت با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی برخورد جدی کرده و با سودجویان برخورد قاطع می‌کند.

فرامرزی از مردم خواست تا پیش از هر گونه ساخت وساز و یا خرید باغ ویلا در اراضی کشاورزی، کاربری آن را از جهاد کشاورزی استعلام کنند تا متحمل ضرر و زیان ناشی از تخریب نشوند.

 

رصد و پایش مستمر سن در شهرستان پاکدشت
مدیر حهاد کشاورزی پاکدشت همچنین از اجرای طرح رصد و پایش مستمر سن‌زدگی اراضی غلات شهرستان خبر داد.

وی افزود: در سال زراعی جاری ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پاکدشت زیر کشت گندم و ۳ هزار هکتار زیر کشت جو رفته است.

فرامرزی اظهار داشت: به منظور مقابله با سن غلات، طرح رصد و پایش مستمر سن توسط کارشناسان جهاد در حال انجام است تا در زمان لازم، کار سم‌پاشی با این آفت انجام شود.

وی گفت: علاوه بر این، طرح مبارزه با علف‌های هرز پهن برگ و نازک برگ در ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم و هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی زیر کشت جو انجام شده است.

پاکدشت ۲۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد و با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =