گفتگوی رئیس حشد الشعبی عراق با مقامهای روسیه بامحور توسعه همکاری

مسکو - ایرنا - رئیس سازمان حشد الشعبی عراق با دبیر شورای امنیت روسیه و معاون وزیر دفاع این کشور و نیز نماینده پوتین در امور خاورمیانه دیدار کرد و توسعه همکاریها و امنیت منطقه ای محور مذاکرات دو طرف را تشکیل می داد.

به گزارش ایرنا، شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه و فالح الفیاض رئیس سازمان حشد الشعبی عراق در مسکو دیدار کرده و دوطرف درباره دورنمای همکاریهای سازمان های نظامی روسیه و عراق گفت و گو و تبادل نظر کردند.  

 در بیانیه آمده است: دو طرف با خرسندی خاطرنشان کردند که روابط روسیه و عراق در همه عرصه ها درحال توسعه است که به نفع دو کشور است.  

دبیر شورای امنیت روسیه و  رئیس سازمان حشد شعبی عراق بر آمادگی برای توسعه روابط از کانال شورای امنیت تاکید کردند.  

رئیس سازمان حشد الشعبی عراق روز چهارشنبه همچنین با الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه دیدار کرد.

به گزارش وزارت دفاع روسیه، در این دیدار دو طرف درخصوص اوضاع منطقه خاورمیانه گفت و گو و تبادل نظر کردند.  

در این دیدار برخی مسائل روابط نظامی و همکاریهای فنی-نظامی دو کشور بررسی شد و دو طرف بر آمادگی برای توسعه همکاریها در عرصه دفاعی و امنیتی و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

به گزارش برخی رسانه های روسیه، الفیاض با میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار کرد و در این دیدار برخی مسائل خاورمیانه و تقویت امنیت منطقه و گسترش همکاریهای روسیه و عراق مطرح و بررسی شد.  

روسیه با عراق همکاریهای گسترده دارد و دو طرف بوژه در زمینه نظامی همکاری می کنند و مسکو تامین کننده اصلی تسلیحات مورد نیاز عراق بوده که در مبارزه با گروه تروریستی داعش بکار گرفته شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =