محدودیت‌های کرونایی در کرمان اعلام شد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، وضعیت محدودیت‌های هشت شهرستان قرمز، هفت مورد نارنجی و هشت شهرستان زرد این استان را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز چهارشنبه پس از نشست فوق‌العاده مقابله با ویروس کرونای کرمان در جمع رسانه‌ها افزود: موج شیوع ویروس کرونا از نیمه غربی به شرق کشور با سرعت در حال حرکت بوده که اکنون بخشی گسترده از کشور و این استان را در برگرفته است.

وی اظهار داشت: هشت شهرستان استان از جمله کرمان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، بم، بافت، زرند و کوهبنان در وضعیت هشدار قرمز، هفت شهرستان نارنجی و هشت شهرستان دیگر همچون ارزوییه، رابر، راور، فاریاب، قلعه گنج، ریگان و فهرج در وضعیت زرد هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه هر لحظه احتمال تغییر وضع این شهرستان‌ها وجود دارد گفت: با وجود قرار گرفتن در سیر صعودی بیماری کرونا پیش‌بینی تغییرات بدتر ارزیابی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم با کنترل و مراقبت وضعیت را نگهداریم که کادر درمان از پس بیماری برآیند عنوان کرد: طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها که پیش از این ابلاغ شده بود، وضعیت گشایش و تعطیلی ادارات، بازار، ترددها و مراسم آیینی را مشخص کرده و سیاست گذاری بر اساس آن تعریف شده است.

وی افزود: در کرمان و هفت شهرستان دیگر در شرایط قرمز ادارات ضروری با تعیین میزان ضرورت توسط مدیران آن دستگاه، ۵۰ درصد کارهای ضروری و دو سوم کارمندان عادی شامل دورکاری می‌شود.

بصیری ادامه داد: فرمانداران به علت ثبت نام انتخابات ۱۴۰۰، ادارات آب، برق، تلفن و گاز، شهرداری ها در زمره مشاغل ضروری تلقی می شوند.

وی با بیان اینکه میزان ارباب رجوع در شرایط فعلی باید کاهش یابد و مردم کمتر به ادارات مراجعه کنند تا ازدحام کاهش یابد گفت: در بازار تمامی شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز مشاغل گروه یک برای تامین مایحتاج اساسی مردم، خوراک و دارو فعالیت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در وضعیت هشدار قرمز نیز باز هستند بیان داشت: مابقی مشاغل تعطیل اعلام می‌شوند.

وی یادآور شد: فعالیت ها در حوزه مسائل آموزشی، فرهنگی، اجتماعی تعطیل اعلام می‌شود و ورود پلاک های شخصی غیربومی به شهرستان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

وی افزود: فعالیت‌های ضروری در شهرستان‌های وضعیت نارنجی یک سوم به‌صورت دورکاری و کلاس‌های آموزشی در حوزه فرهنگی هم تعطیل است.

وی گفت: فعالیت مشاغل گروه یک و دو و سه در شرایط زرد به‌صورت عادی است و مسائل آموزشی در شرایط زرد و آبی، دروس کارگاهی در مدارس به صورت اختیاری برگزار می‌شود و دانشگاه‌ها نیز تعطیل هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: برگزاری نمازهای جماعت و مراسم‌های آیینی با ظرفیت ۵۰ درصد برگزار می شود و ترددها در وضعیت زرد مشکلی ندارد.

وی تاکید کرد: طرح محدودیت تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا سه صبح روز بعد در تمام شهرستان‌های دارای شرایط قرمز، نارنجی و زرد ادامه دارد.

بصیری افزود: جریمه ورود خودروهای شخصی با ممنوعیت و محدودیت تردد در شهرهای قرمز هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان، ورود به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و تردد شبانه ۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به ضرورت کنترل ویروس کرونا در شرایط فعلی ابراز داشت: این محدودیت ها با توجه به تغییر رنگ در شهرستان‌ها تعییر می یابد و الزامات یاد شده، از فردا در سراسر استان کرمان اجرا می شود و گروه های نظارتی برای اجرای صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها بر آن نظارت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha