۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84287662
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار و ۸۴۸ آزمایش تشخیصی کرونا در محلات انجام شد

خمین - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: ۲ هزار و ۸۴۸ آزمایش تشخیصی کرونا (پی سی آر) تاکنون در راستای بیماریابی و ارایه خدمات درمانی به افراد کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده است. 

دکتر «مهدی قلیچ‌خانی» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:  تاکنون ۹۰۲ بیمار کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شدند که ۶۵۰ نفر آنان به‌صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کرده و ۲۹۷ نفر نیز بستری شدند.
وی اظهار داشت: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون یک‌هزار و ۸۰۸ آزمایش سریع تشخیص کرونا در محلات انجام شده و  ۲۷۷ بیمار کووید ۱۹ شناسایی شده است.
قلیچ‌خانی تصریح کرد: محلات به‌دلیل خوش آب و هوا بودن و ظرفیت بالای گردشگری، در تعطیلات نوروز، میزبان مسافران و گردشگران بود و شرایط گسترش بیماری کرونا را درشهرستان در روزهای بعد از تعطیلات بحرانی کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به افزایش آزمایش شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان، افزود: در تعطیلات نوروزی، ۴۲۸ آزمایش سریع انجام شده که  ۱۳۲ مورد مثبت شناسایی شدند.
قلیچ خانی گفت: از این شمار بیمار کووید ۸۱ نفر اهل تهران و ۱۱۴ نفر نیز محلاتی بودند.
وی اضافه کرد: ۱۹۴ آزمایش پی سی آر در نوروز امسال انجام شده و ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان افزود: در حال حاضر ۲۱ بیمار در بیمارستان بستری هستند و از این شمار، پنج بیمار مثبت قطعی و ۱۶ بیمار مشکوک به کرونا هستند.
قلیچ‌خانی اضافه کرد: چهار بیمار با وضعیت عمومی وخیم در آی سی یو بیمارستان تحت نظر هستند و متاسفانه روز به روز به این تعداد افزوده می‌شود.
وی تاکید کرد: شهروندان پروتکل ها و شیوه نامه ای بهداشتی را رعایت کنند و جز برای انجام کارهای ضروری از منزل خارج نشوند و از ماسک استفاده کنند.
شهرستان محلات واقع در نوار جنوبی استان مرکزی یکی از کانون‌های مهم گردشگری و قطب تولید سنگ تزئینی، ماهی زینتی ، گل و گیاه و تریکو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =