فرماندار: اجرای محدودیت های وضعیت قرمز کرونا در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از اعمال محدودیت های طرح هوشمند مدیریت کرونا از امروز به مدت دو هفته در این شهرستان خبر داد و گفت: در صورت تغییر نکردن وضعیت، روند و زمان اعمال محدودیت ها تمدید می‌شود.

«محمد علی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس ورود و خروج خودروها با پلاک های غیر بومی به شهرستان همدان ممنوع و خودروهای متخلف اعمال قانون می‌شوند.

وی اضافه کرد: محدودیتهای ترافیکی در مسیرهای گردشگری و تفرجگاهها از امروز اعمال می شود که مسیر گنجنامه، تپه عباس آباد و بلوار ارم از آن جمله است.

فرماندار همدان گفت: گروه های شغلی ۲ و ۳ و ۴ در این مدت تعطیل و صرفا مشاغل ضروری گروه یک اجازه فعالیت دارند و فعالیت بازارهای روز، بساط گستران و دست فروشان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

محمدی به تعطیلی کامل نمازهای جمعه و جماعت ور شهرستان(مصوبات مربوط به شرایط قرمز) اشاره کرد و افزود: هرگونه تجمع و آئین مذهبی، فرهنگی و اجتماعی نیز در ۲ هفته آینده تعطیل است و همچنین ورود به آرامستان شهر همدان ممنوع و صرفا به تعداد محدودی از همراهان متوفی اجازه ورود داده می شود.

او تاکید کرد: تردد تمام خودروها از ساعت ۲۲ لغایت سه بامداد در معابر ممنوع است و  متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه می شوند، ضمن اینکه تردد خودروها با پلاک غیر بومی در شهرستان ممنوع است و رانندگان خاطی یک میلیون تومان جریمه می شوند. 

به گفته فرماندار همدان، مدارس، دانشگاهها، حوزه های علمیه، موسسات آموزشی، آموزشگاه های خصوصی و تمامی مراکز ورزشی شهرستان نیز برای مدت ۲ هفته به طور کامل تعطیل است.

به گزارش ایرنا از ستاد مقابله با کرونا، در حال حاضر ۹ شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز و شهرستان اسدآباد نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که با توجه به روند افزایش شمار بیماران در روزهای آتی وضعیت اسدآباد نیز قرمز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =