مبتلایان به کرونا در تکاب بیش از ۲ برابر شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب گفت: با ۲ برابر شدن بستری شدگان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در تکاب نسبت به پنج روز گذشته وضعیت این شهرستان از زرد به قرمز تبدیل‌ شد.

عباس بایرام‌زاده روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله و مدیریت ویروس کرونا تکاب افزود: افزایش و اوج یک‌باره و حالت انفجاری شیوع بیماری کووید ۱۹ و آغاز دوباره فوت بر اثر این بیماری پس از چند ماه، وضعیت کرونایی این شهرستان را وارد شرایط قرمز کرد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی شرایط قرمز از فردا، پنج‌شنبه در تکاب اجرا می‌شود، اظهارداشت: براساس این محدودیت‌ها مشاغل مربوط به گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار از فردا تعطیل خواهدبود و فقط صنف‌های شامل جدول گروه شغلی یک اجازه فعالیت خواهند داشت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب بیان‌کرد: برای جلوگیری از افزایش شیوع بیماری و سرعت انتقال ویروس کرونا باید اقدامات بهداشتی و محدودیت‌های شغلی و ممنوعیت تردد به طور دقیق در این شهرستان اجرا شود که نیازمند تلاش و همکاری اداره‌ها و شهروندان است.

بایرام‌زاده با اشاره به اینکه در چند هفته اخیر شاهد کاهش میزان حساسیت‌ها نسبت به خطر شیوع بیماری کووید ۱۹ بودیم، ادامه ‌داد: برای افزایش میزان رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی و همکاری و همراهی مردم با مصوبه‌های محدودیت‌های شغلی باید تبلیغ و آگاهی سازی عمومی و گسترده انجام‌شود.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که از دی ماه سال گذشته تاکنون در وضعیت نارنجی و زرد بیماری کووید ۱۹ بود اما طبق اعلام وزارت بهداشت از امروز، چهارشنبه پس از یکصد روز دوباره در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفت.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون ۹۳ نفر در تکاب بر اثر ابتلا به بیماری ناشی از این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =