تشدید محدودیت‌های صنفی و اجتماعی در خور و بیابانک

اصفهان _ ایرنا _ فرماندار خور و بیابانک گفت: با توجه به اینکه این شهرستان به سطح پُرخطر(رنگ نارنجی) رسیده، اقدامات سختگیرانه و تشدید محدودیت‌های صنفی و اجتماعی در دستور کار ستاد کرونا قرار گرفته است.

عباس نظام‌الاسلامی روز چهارشنبه در ستاد مدیریت و پیشگیری از وضعیت کرونا شهرستان خور و بیابانک افزود: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در ایام نوروز توسط برخی از میهمانان، شهروندان و گردشگران، روند کنترل شده شیوع بیماری کرونا را با مشکل مواجه کرد و امروز شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم.

وی از شهروندان خواست تا به سلامت خود، خانواده و جامعه اهمیت دهند و پروتکل ‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فرماندار خور و بیابانک هشدار داد: برغم همه تلاش‌ها و اعمال محدودیت ها؛ آمار کرونا در این شهرستان رو به افزایش است.

وی عادی انگاری را بزرگترین آسیب در مواجهه با کرونا بیان کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم تا از عادی انگاری شرایط، پرهیز و بیش از گذشته ناظر به شرایط نارنجی شهرستان در رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و دوری از اجتماعات خانوادگی و تجمیع همت کنند.

نظام‌الاسلامی بر ضرورت رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و افزود: اقدامات سختگیرانه کنترلی بر اساس قانون در مبارزه با کرونا در دستور کار است و اعضای ستاد کرونا باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها پای کار باشند و بیش از گذشته و با سرعت بیشتر، اقدامات را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبات ابلاغی از ستاد ملی و استانی کرونا؛ تشدید اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی مراکز تجمعی در شهرستان اجرایی می‌شود، گفت: تعطیلی کامل مشاغل گروه ۳ و ۴ شامل تالارهای پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، استخرهای سرپوشیده، مهدهای کودک، شهرهای بازی و گیم نت‌ها در دستور کار بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراکز خاطی بلافاصله برابر قانون پلمب خواهند شد.

وی افزود: همچنین تعطیلی کامل مراکز تجمعی شامل کلیه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی، دانشگاه ‌ها، حوزه‌ علمیه، آموزشگاه‌ها، آرامستان‌ها، پارک ‌ها، نمازهای جمعه، مساجد، نمازهای جماعت یومیه، مراسم آیینی و مذهبی و کلیه مراکز بوم گردی و اقامتی تا اطلاع ثانوی مورد تاکید است.

نظام الاسلامی با بیان اینکه تردد خودرو های شخصی و بومی از ساعت ۲۲ شب تا ۳ صبح در سطح شهرهای شهرستان ممنوع است، گفت: متخلفان جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهند شد.

 فرماندار خور و بیابانک همچنین با اشاره به ممنوعیت ورود و تردد تمام وسایل غیربومی به داخل شهرهای شهرستان افزود: خروج کلیه وسایط نقلیه بومی از داخل شهرستان به بیرون نیز ممنوع بوده و درصورت رعایت نکردن موارد فوق، مُتخلفان توسط پلیس به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان، اعمال قانون خواهند شد.

وی همچنین از تعطیلی و ممنوعیت هرگونه مراسم ترحیم و عروسی در سطح شهرستان، هرگونه دعوت مردم به شرکت در تجمعات از طریق فضای مجازی و پذیرش در تاسیسات گردشگری و مراکز بومگردی، پیست سافاری و بازدید از آثار تاریخی روستاهای گردشگری شهرستان خور و بیابانک خبر داد.

شهرستان خور و بیابانک با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۳۹۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =