۳۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی-صنعتی ارس پرداخت شد

تبریز- ایرنا- مدیر صنایع و انتقال فناوری های پیشرفته سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سال گذشته ۳۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی این منطقه تصویب و پرداخت شد.

آیدین جهانگیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته برای اهداف و برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، مبنی بر تداوم اجرای طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی و به منظور تامین تسهیلات لازم برای نگهداشت و افزایش تولید و اشتغال در بنگاه های اقتصادی، نوسازی و بازسازی بنگاه ها و صنوف تولیدی و تکمیل طرح های نیمه تمام، بیش از ۳۸۳ میلیارد تومان اعتبار برای واحدهای تولیدی-صنعتی ارس مصوب شد که نسبت به سال ۹۸ افزایش ۳۴ درصدی دارد.

وی اظهار کرد: سال گذشته پرونده ۴۰ واحد تولیدی در منطقه آزاد ارس بررسی و جهت دریافت تسهیلات به کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید استان معرفی شد.

جهانگیری یادآوری کرد: پرداخت تسهیلات به این واحدها با اخذ مصوبه از کارگروه تسهیلات و معرفی به بانک های عامل انجام شده است.

مدیر صنایع و انتقال فناوری های پیشرفته سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سال گذشته به رغم اینکه جلسات کارگروه ستاد تسهیلات استانی به دلیل شیوع کرونا به صورت محدود برگزار شد میزان تسهیلات اعطایی و نیز تعداد شرکت های دریافت کننده این تسهیلات به نسبت سال ۱۳۹۸ روند افزایشی داشت.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس در استان آذربایجان شرقی (شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین) و شمال غرب ایران واقع شده‌است.

بنا بر ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، منطقه آزاد ارس، پس از منطقه آزاد کیش، دومین منطقه آزاد توسعه یافته و در حال رشد کشور است.

این منطقه که در مجاورت دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته است، دارای وسعت ۵۱٬۰۰۰ هکتار است. 

منطقهٔ آزاد ارس در ۱۳۷ کیلومتری شهر تبریز قرار گرفته و با شهر تهران نیز ۷۶۱ کیلومتر فاصله دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =