مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی پس از ۵ ماه دوباره چهاررقمی شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته به هزار و هشت نفر رسید و پس از حدود پنج ماه، دوباره چهاررقمی شد.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۹۸ نفر معادل یک پنجم مبتلایان، در بیمارستان های مختلف استان بستری شده اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد نیز ۷۴ نفر معادل ۳۷ درصد مربوط به ارومیه، ۵۲ نفر مربوط به خوی، ۱۳ نفر مربوط به میاندوآب و ۵۹ نفر دیگر در ۱۴ شهرستان دیگر بستری شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر ۸۲۴ نفر مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۴۳۰ نفر مشکوک و ۳۹۴ نفر نیز مبتلای قطعی هستند.

دکتر آقازاده اظهار کرد: هم اکنون ۱۹۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه آذربایجان غربی بستری هستند و ۵۰ نفر نیز با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

وی از فوت ۱۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از این تعداد، هفت نفر مربوط به ارومیه هستند.

وی افزود: طبق آخرین آمار، ۱۲۸ هزار و ۴۱۳ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و سه درصد این تعداد، جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۳۳ میلیون نفر در دنیا و نزدیک به ۲ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند که نشان دهنده سهم ۱.۵ درصدی ایران از کل کشورهای دنیاست.

از کل ۲ میلیون و ۸۹۰ هزار فوتی ناشی از کرونا در دنیا، ۲.۲ درصد مربوط به ایران است.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در کشور نیز به ترتیب ۶.۵ و ۶ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =