شرکت توزیع برق خوزستان رتبه نخست کاهش تلفات برق را در کشور کسب کرد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: این شرکت در سال ۱۳۹۹ از بین شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور در ۲ محور کاهش تلفات و خدمات غیرحضوری رتبه نخست را کسب کرد.

علی خدری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: همزمان با برگزاری آیین پایانی نخستین پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» و بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت برق در بخش توزیع که با حضور وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت برق کشور برگزار شد ، شرکت‌های برتر در اجرای طرح‌های ساز و کار تحول دیجیتال و هوشمند سازی صنعت برق در قالب باشگاه ۱۰ تایی ها معرفی شدند.

وی ادامه داد: وزارت نیرو هر سال در برخی شاخص‌های مهم ، ارزیابی عملکرد کلان انجام می‌دهد که جنبه اصلی ماموریت سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه را نشان می دهد. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به اجرا و پیاده سازی برنامه های هوشمندسازی و تحول دیجیتال صنعت برق ، گفت: قبض سبز، توسعه خدمات غیرحضوری، هوشمندسازی مراکز اتفاقات، توسعه سامانه نظارت مکانیزه طرح ها، کاهش تلفات شبکه توزیع برق از جمله برنامه‌های توانیر بوده که ارزیابی‌ها بر این اساس صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه وظیفه کاری شرکت توزیع برق خدمات رسانی به مشترکان است و برق رسانی بر اساس برخی شاخص های عمومی و تخصصی تعریف شده ، افزود: ارزیابی شاخص های عمومی مبنی بر ارایه خدمات به مردم و چگونگی ارایه آن است و شرکت توزیع نیروی برق خوزستان که در حوزه مشترکان بیشترین ارباب رجوع را دارد، مسیر الکترونیکی شدن را به منظور ارایه خدمات غیرحضوری در پیش گرفت. 

خدری ادامه داد:در حوزه خدمات غیر حضوری، با راه اندازی مرکز تلفنی سمیع، ارایه خدمات از طریق درگاه و وب سایت شرکت، دفاتر پیشخوان دولت و به صورت اینترنتی با نصب اپلیکیشن تلفن همراه برق من،  ۱۰۰ درصد خدمات به مشترکان ارایه شد.

وی ادامه داد : در حوزه تلفات با توجه به تلاش صورت گرفته در زمینه نصب کنتور، جمع آوری و بهسازی شبکه ها، و تبدیل شبکه های هوایی مسی به کابل خودنگه دار، خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داد که با تشکیل پلیس برق و انجام برنامه تست و سالم سازی کنتور و بازرسی لوازم اندازه گیری به موقع جلوی انشعابات غیرمجاز گرفته شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان ادامه داد: تلاش‌ها برای جلوگیری از انشعابات غیرمجاز باعث شد تلفات برق ، روند کاهشی به خود گیرد و به اهداف ترسیم شده برسد که در نهایت وزارت نیرو  از بین شرکت های توزیع و شرکت های برق منطقه ای سراسر کشو، عنوان رتبه اول را در ۲ محور کاهش تلفات و ارایه خدمات غیرحضوری به مشترکان ، به شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اختصاص دهد.

یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۷۵ مشترک زیرپوشش شرکت توزیع نیروی برق خوزستان هستند که از این تعداد ۳۳درصد مشترکان روستایی هستند.

هر_هفته_الف_ب_ایران عنوان پویشی است که وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است. در این پویش، ۲۲۷ پروژه با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار، تا پایان سال ۱۳۹۸ در ۳۱ استان کشور به بهره‌برداری رسید.

این پویش پارسال نیز با وجود تحریم های ظالمانه ضد جمهوری اسلامی ایران به خوبی اجرا و در هر استان هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد. این پویش امسال نیز با ۲۵۰ طرح و هزینه ۵۰ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور تا پایان سال اجرا می شود.
یکی از اهداف «پویش هرهفته_الف_ب_ایران» تعامل دو سویه با جامعه برای ارایه عملکرد، همکاری و بازخورد و استفاده از دیدگاه مشترکان، و مدیریت توام عرضه و تقاضا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =