مراکز فرهنگی و هنری برخی شهرستان‌های خراسان رضوی تعطیل شدند

مشهد- ایرنا- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در پی قرمز شدن وضعیت برخی از شهرستان‌های استان از جمله مشهد، مراکز فرهنگی و هنری این شهرستانها تا اطلاع بعدی تعطیل شدند.

جواد روشندل روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا فعالیت مشاغل گروههای ۲، سه و چهار در شهرستانهای دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا شامل مشهد، قوچان، بینالود، سبزوار، نیشابور و گناباد تعطیل است.

وی ادامه داد: براین اساس سالن‌های سینما، سالن‌های تئاتر، آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری، نگارخانه ها، موزه ها و مراکز قرآنی در این شهرستانها نیز تعطیل هستند و اصحاب فرهنگ و هنر در این شهرستانها می‌توانند از طریق فضای مجازی فعالیت داشته باشند.

۵۶ سالن سینما و ۱۲ سالن تئاتر در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی وجود دارد. ۲۵۲ آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز در رشته‌های هنرهای تجسمی و خوشنویسی، سرود و آهنگ‌های انقلابی، هنرهای نمایشی و هنرهای سنتی نیز در این استان فعالیت دارند که از این تعداد ۸۰ آموزشگاه در شهر مشهد دایر هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۳ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۶۷۵ هزار و ۸۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =