۴۰ هزار نفر از مراکز درمانی ترک اعتیاد قزوین خدمات دریافت کردند

قزوین - ایرنا - رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: در سال ۹۹، حدود ۴۰ هزار نفر از مراکز درمانی اعتیاد استان شامل ترک مواد مخدر، شلتر و... خدمات دریافت کرده اند که نشان دهنده تلاش همه مسوولان بوده و یک زنگ خطر جدی در این زمینه است.

به گزارش ایرنا، علی رحمانی روز چهارشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، افزود: در سال ۹۷ از تمامی مراکز درمانی و کلینک های مشاوره استان ۳۰ هزار و ۳۰۹ نفر و در سال ۹۸ نیز ۳۵ هزار نفر از خدمات مراکز درمانی اعتیاد استان خدمات دریافت کردند.
وی اضافه کرد:این آمار اگر ضرب در چهار شود حدود ۱۶۰ هزار نفر در استان درگیر معضل اعتیاد هستند و یک زنگ خطر برای جامعه محسوب می شود.
این مسوول گفت: همه مراکز درمانی اعتیاد استان، ماده ۱۵ هستند که با توجه به تعهد داده شده، همه هزینه های نگهداری معتادان متجاهر را در آنها پرداخت می کنیم ولی باید تشریفات قانونی آن سپری شود.
وی اضافه کرد: پیگیری مسایل فرهنگی و پیشگیری از شیوع اعتیاد از اولویت های ما در سال جاری است که در این زمینه، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و اداره کار استان را فعال کرده ایم تا بتوانیم نرخ اعتیاد را کاهش دهیم.
رحمانی ادامه داد: در این راستا ۵۰۴ کانون یاریگران زندگی را در مدارس تشکیل داده ایم تا در راستای کار فرهنگی به منظور پیشگیری از شیوع اعتیاد تلاش کنند.
رحمانی با اشاره به موضوع جمع آوری نوروزی معتادان متجاهر، افزود: این امر در استان با هماهنگی دستاه قضا انجام شد و هم اکنون ۴۵ نفر در مراکز درمانی استان در حال غربالگری هستند و با ستاد کل مبارزه با مواد مخدر برای پرداخت هزینه های آنها هماهنگی صورت گرفته است.
این مسوول گفت: امسال آموزش های فنی و حرفه ای در کمپ های قزوین با جدیت پیگیری می شود که می تواند نقش موثری در اشتغال بهبودیافتگان بعد از درمان داشته باشد.
رحمانی گفت: بیمه معتادان دستگیر شده و اسکان یافته در کمپ ها خیلی مهم است که مغفول واقع شده بود و برای بیمه همه آنها اقدام خواهد شد.
وی اضافه کرد: مرخصی زودهنگام از کمپ ها حتما باید با دستور قضایی صورت گیرد تا شاهد مشکلات بعدی در این زمینه نباشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =