۸۲۶ تاییدیه آسانسور در لرستان صادر شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: ۸۲۶ تاییدیه آسانسور پارسال در این استان صادر شده که اغلب آنها درخواست‌های ادواری بوده است.

به گزارش ایرنا مرضیه قنبریان روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: آسانسورهای برقی از سال ۸۲ مشمول استاندارد اجباری شدند و از اردیبهشت ماه امسال نیز آسانسورهای هیدرولیکی و پله های برقی مشمول خواهند شد.

وی ادامه داد: این درحالی است که شهرداری های استان بدون توجه به تاییدیه ایمنی آسانسور، پایان کار را صادر می کنند.

وی اظهار داشت: آسانسور استاندارد دارای پلاک با کد ۱۰ رقمی است که با ارسال آن به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توان از اعتبار استاندارد آن مطلع شد.

قنبریان با بیان اینکه سال گذشته شرایط استاندارد آسانسورها به ویژه در ساختمان های دولتی استان بهتر شده است عنوان کرد: اکنون بیشترین مشکل آسانسورهای استان مربوط به ساختمان های پزشکان و مراکز عمومی است.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: با توجه به شعار سال به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، این سازمان حامی تولیدکنندگان است اما تولیدات بی کیفیت و غیر استاندارد را باید در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان نظارت کرد.

قنبریان اظهار داشت: این نظارت و بررسی ها امسال با توجه به شعار سال بیشتر پیگیری خواهد شد.

وی در خصوص مراکز عرضه و تولید در استان نیز عنوان کرد: نمونه برداری و بازرسی‌ها به طور مداوم در حال انجام است که در این راستا سال گذشته برای مدیران کنترل کیفیت لرستان بیش از ۲ هزار و ۵۴۸ نفر ساعت آموزش ارایه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =